نگاهی به برنامه‌های آندروید خود بیندازید. بله، همه آن‌ها. من شمردم. من ۸۱ برنامه روی تلفن دارم. آیا من به تمام این برنامه‌ها نیاز دارم؟ من کاملاً مطمئن هستم که پاسخ “نه” است، اگر دارید به چیزی فکر می‌کنید که فکر می‌کنم، زمان آن است که برخی برنامه‌ها را حذف کنید.

دلایل خوبی برای تمیز کردن برنامه‌های شما وجود دارد. شما می‌توانید فضای ذخیره‌سازی را آزاد کنید، برنامه‌های مشکل را کنار بگذارید و حتی برخی برنامه‌های تحقیقاتی که وقت آزاد شما را می‌خورند را حذف کنید.

شما مجبور نیستید که برنامه‌های خود را تا زمانی که بکارتان نمی‌آید، مرتب کنید. ما چند دستورالعمل برای حذف برنامه‌هایی داریم که باید به شما کمک کنند بفهمید چه چیزی باید بماند و چه چیزی باید پاک شود. به خاطر داشته باشید که نسخه‌های مختلفی از سیستم عامل آندروید وجود دارند، بنابراین شما ممکن است نیاز به تغییر در تنظیمات برای پیدا کردن وضعیت مناسب برای بررسی در برنامه‌های خود داشته باشید .

چگونه برنامه‌های Android را حذف کنیم

پایان تیتر: اندروید

چند راه ساده برای حذف برنامه‌ها وجود دارد. از صفحه اصلی خود، نماد برنامه را که می‌خواهید حذف کنید، نگه دارید و آن را به سمت بالای صفحه خود بکشید. آن را بر سوی آیکون سطل آشغال برده تا “حذف” شود . لازم است تأیید حذف را انجام دهید.

راه دوم برای حذف این است که برای باز کردن تنظیمات، روی «برنامه ها و اعلان ها» ضربه بزنید و سپس روی گزینه «مشاهده تمام برنامه ها» ضربه بزنید. از اینجا، روی نام برنامه مورد نظر خود را ضربه بزنید و سپس بر روی «حذف» ضربه بزنید. تأیید کنید که برنامه را حذف کنید.

حذف برنامه‌های وب‌سایت‌های ارتباط جمعی از موبایل‌تان

بسیار خوب است اگر نمی‌توانید بدون فیس بوک، اینستاگرام و یا توئیتر زندگی کنید و چقدر زمان صرف خیره شدن به این برنامه‌ها در گوشی خود می‌کنید، وقت آن است که یک رویکرد جدید را از سر بگیرید.

فیس‌بوک برنامه‌یست که برجسته است. بخشی از مشکل ممکن است به عادت‌های استفاده شما وابسته باشد. شما می‌توانید برنامه را حذف کنید و همچنان از طریق مرورگر خود به فیس بوک دسترسی پیدا کنید. من این آزمایش را انجام دادم تا ببینم آیا از دستش خواهم رفت یا خیر. ، اما هدفمندتر است.

حذف برنامه های داده کاوش از Android

پایان تیتر: اندروید

اگر گوشی شما بر روی رژیم داده سلولی باشد و می‌خواهید مطمئن شوید که ضرر نمی‌کنید یک راه برای حفظ اطلاعات شما حذف برنامه‌هایی‌ست که بیش از سهم عادلانه تغذیه می‌کنند. برای فهمیدن این که آیا مجرمین در حال سوء استفاده از شما هستند یا نه، به Settings وارد شوید، بر روی Network & Internet کلیک کنید و سپس روی استفاده از داده‌ها (Data usage ) کلیک کنید.

بر روی “استفاده از داده‌های موبایل” کلیک کنید تا یک عکس فوری از چیزی که از ارتباط موبایلی شما استفاده می‌کند را به دست آورید. در اینجا یک نمودار و یک لیست از برنامه‌ها را خواهید دید که از بیشترین داده‌ها در طول دوره زمانی در بالا استفاده می‌کنند. برای من، این برنامه برتر کروم بود، اما این منطقی است زیرا برنامه‌ای است که بیشترین استفاده را از آن دارم. چیزی که باید به دنبال آن باشید، هر برنامه کاربردی است که به طور غیر‌منتظره از بسیاری از داده‌ها استفاده می‌کند. این یک برنامه‌یست که احتمالاً می‌خواهید آن را حذف کرده یا جایگزین کنید.

حذف برنامه‌هایی که بدون اجازه شما را ردیابی می‌کنند

تاسف‌آور برنامه هایی هستند که اطلاعات را در اختیار کاربران دیگر قرار می‌دهد. برنامه Uber برای این نوع رفتار در سال ۲۰۱۷ مشهور شد. گروه AppCensus در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ هشدار داد که در مورد گروهی از برنامه‌های اندرویدی که کاربران را ردیابی می‌کنند در حالی که از سیاست‌های حفظ حریم خصوصی Google در مورد جمع آوری داده‌ها برای اهداف تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

بعضی از برنامه‌هایی که AppCensus در آن زمان نامیده می‌شد شامل Clean Master، Temple Run 2، Angry Birds Classic و Cooking Fever بود.

حذف برنامه‌های آندروید که از آن استفاده نمی‌کنید

پایان تیتر: اندروید

دانلود یک app آسان است ولی باید مراقب باشید. شما می‌توانید با باز کردن برنامه فروشگاه Google Play روی سه نوار در گوشه و روی « My apps & Games» ضربه بزنید و ویژگی مرتب‌سازی را انتخاب کنید، که معمولاً به حروف الفبا تنظیم می‌شود. روی این ضربه بزنید و آن را به Last Used تغییر دهید.

به پایین‌تر از طریق لیست برنامه‌های خود بروید و برای برنامه‌هایی که به ندرت استفاده می‌کنید یا هرگز لمس نکرده‌اید، نگاه کنید. بر روی نام برنامه کلیک و بر روی حذف نصب ضربه بزنید تا آن را حذف کنید.

پس از پیروی از تمام این نکات، شما باید یک مجموعه ساده‌تر از برنامه‌های آندروید را پایان دهید. برای افتتاح فضای ذخیره‌سازی و برای برداشتن برنامه‌هایی که ممکن است حواس پرت شوند، به خودتان تبریک بگویید. شما همیشه می‌توانید یک برنامه را مجدداً نصب کنید اگر آن را از دست ندهید.

مترجم : مهدی کولیوند