رفیعی گفت: امشب در برخی استان های غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر و ارتفاعات زاگرس و البرز بارش ها شدت بیشتری دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی ، درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: بنابر نقشه‌های هواشناسی امشب در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز بارش برف و باران، وزش باد شدید، کولاک برف و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

او افزود: امشب در استان‌های همدان، مرکزی، اصفهان، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و جنوبی، شرق کرمان و سیستان و بلوچستان وزش باد دور از انتظار نیست.

رفیعی با اشاره به اینکه شدت بارش‌های امشب محدود به شمال و شرق خورستان، چهار محال بختیاری، لرستان، کهکیلویه و بویر احمد، کرمانشاه و کردستان خواهد بود، افزود: روز یکشنبه ادامه بارش‌ها به شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق، بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق و می رسد و روز دوشنبه در بخش‌های از خراسان شمالی شمال خراسان رضوی خراسان جنوبی کرمان و سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از روز دوشنبه تا پایان هفته در اکثر مناطق کشور آسمانی صاف خواهیم داشت، بیان کرد: همچنین برای سواحل دریای خزر و اردبیل افزایش دما همراه با وزش باد شدید را خواهیم داشت.

به گفته او امروز در قسمت‌هایی از جنوب غرب کشور پدیده گرد و غبار و در غرب، مرکز، تهران و سواحل دریای خزر و فردا در نیمه شرقی کشور و مناطقی از مرکز و تهران وزش باد را خواهیم داشت.

به گفته رفیعی از امروز تا اوایل صبح یکشنبه دریای خزر و طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه مرکز و شرق خلیج فارس و روز دوشنبه دریای عمان مواج و طوفانی خواهد بود.

آسمان پایتخت بارانی است

  این کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران اظهار کرد: امشب آسمان تهران کمی ابری همراه با بارش باران و وزش باد  خواهد بود.

او در پایان حداکثر دمای امروز تهران را ۱۲ درجه بالای صفر و فردا صبح را ۰ درجه اعلام کرد.   انتهای پیام/