امروز برای سواحل دریای خزر رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

به گزارش پایان تیتر، طبق نقشه‌های هواشناسی امروز در سواحل دریای خزر شامل استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان بارش خفیف رخ می‌دهد و ساعات بعدازظهر و اوایل شب ارتفاعات البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

روز سه شنبه در استان خراسان شمالی و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، زنجان و برخی مناطق استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی در ساعات بعدازظهر رشد ابر و رگبار موقتی دور از انتظار نیست. همچنین طی ۲ روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، شرق استان‌های هرمزگان و فارس، ارتفاعات جنوب کرمان و غرب اصفهان در بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر و رگبار و رعد و برق موقتی رخ می‌دهد. روز‌های چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه در غالب مناطق کشور جو آرام است و از امروز تا پایان هفته روند استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور و افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر خواهیم داشت.

گفتنی است؛ طی سه روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی پدیده غالب است و در جنوب استان‌های سمنان، تهران و برخی نقاط استان‌های یزد، اصفهان، قم، مرکزی در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی گرد و غبار پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام/