براساس نقشه‌های هواشناسی امروز در ۹ استان کشور رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گزارش پایان تیتر، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز در اکثر مناطق نیمه غربی کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود که در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب اصفهان، شرق چهار محال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و هرمزگان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

روز دوشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارش در شرق سواحل و شمال شرق آغاز می‌شود که در بعدازظهر در دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران، سمنان و در استان‌های اصفهان، یزد، چهار محال بختیاری، نیمه شمالی فارس، شمال هرمزگان و جنوب کرمان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. همچنین در دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های همدان، مرکزی، قم و شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش‌های پراکنده رخ خواهد داد.

از روز سه شنبه تا اواخر هفته با عبور متناوب امواج تراز میانی از عرض‌های شمالی کشور سبب ناپایداری‌ها در نوار شمالی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان می‌شود، همچنین در استان‌های اصفهان، یزد، فارس، کرمان و شمال هرمزگان در ساعات بعدازظهر رگبار گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

روز سه شنبه شدت بارش‌ها در دامنه‌های البرز در استان‌های تهران، سمنان، مازندران و گلستان و چهارشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، شمال استان مرکزی و قم است.

انتهی پیام/