طبق نقشه های هواشناسی از جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور، برای برخی استان ها بارش باران و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز در شمال شرق، شرق سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی شده که در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به صورت برف است. همچنین در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

از بعد از ظهر امروز جریان های شمالی بر روی دریای خزر تقویت شده و سبب تشدید بارش در غرب سواحل در روز جمعه می شود. از بعد از ظهر جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور، برای غرب، جنوب غرب به تدریج دامنه های جنوبی البرز و مرکز کشور بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سرد سیر بارش برف پیش بینی می شود. این سامانه روز جمعه فعال شده و در تمام کشور به جز جنوب شرق فعال است.

بارش در این روز در استان های چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، فارس، شمال بوشهر و گیلان از شدت بیشتری برخوردار بوده که در برخی استان های جنوبی همراه با رگبار و رعد و برق و احتمال بارش تگرگ است. روز یکشنیه این سامانه در نیمه شرقی کشور فعال بوده  که در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به صورت برف و در مناطق جنوبی تر به صورت رگبار و رعد و برق، وزش باد و در مناطق مستعد تگرگ است.

همچنین در این روز در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و بخش هایی از شمال غرب و غرب،بارش برف و باران پیش بینی می شود. روز یکشنبه در نیمه شرقی کشور ، وزش باد شدید رخ خواهد داد. شدت بارش روز یکشنبه در جنوب فارس، شمال هرمزگان، جنوب کرمان و بخش هایی از سیستان و بلوچستان است.شنبه و یکشنبه خلیج فارس و غرب دریای خزر مواج خواهد بود. این سامانه به تدریج روز دوشنبه از کشور خارج می شود.

انتهای پیام/