رئیس پلیس پایتخت از دستگیری دو مأمور خاطی ماجرای جنجالی پارک پلیس خبر داد

به گزارش پایان تیتر، سردار حسین رحیمی در جریان طرح رعد ۲۶ درباه ماجرای جنجالی دستگیری دختر جوان در پارک پلیس گفت:چند جوان رفتار هنجارشکنانه داشتند و مردم با پلیس تماس گرفتند و  گشت کلانتری در محل حضور پیدا کردند و به ماجرا رسیدگی کردند.

با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد چند جوان رفتار ناشایستی انجام میدهند،که بلافاصله جانشین کلانتری برای ارشاد به محل اعزام شده و در گام اول طبق شهادت مردم به این چند جوان تذکر داده می شود تا شئونات را رعایت بکنند اما متاسفانه آنها اقدام به توهین و پرخاشگری می‌کند و به سمت ماموران حمله ور می شوند.

وی در ادامه افزود پس از این ماجرا مأموران قصد انتقال جوانها را به کلانتری داشتند.این جوانان حالت عادی نداشتند و معلوم نیست که مصرف مواد داشته اند یا خیر.

رحیمی درباره اینکه آیا این افراد دستگیر شده‌اند، گفت: پنج نفر شامل سه مرد و دو زن جوان بازداشت شده و همچنان نیز در بازداشت پلیس هستند. جرم آنها خودداری از عمل به دستور پلیس، هنجارشکنی و درگیری با مأمور و نیز کشف حجاب است و همچنان نیز در اختیار پلیس هستند.

رحیمی درباره اینکه آیا با مأموران متخلف نیز برخورد شده است، گفت: جانشین کلانتری و یکی از مأموران کلانتری در این ماجرا بازداشت و از سمت خود عزل شده‌اند.

رحیمی درباره اینکه چرا از مأمور زن در این ماجرا استفاده نشد، خاطرنشان کرد: گزارش ما از ۱۱۰ به کلانتری واصل شده و بنا نیز بر برخورد نبوده و همکاران ما برای تذکر به این منطقه رفته بودند که آن درگیری پیش آمد.

رییس پلیس پایتخت درباره اینکه آیا رفتار پلیس مستندسازی می‌شود گفت: ما رفتار مامورانمان را مستندسازی می‌کنیم اما در این مورد دوربین نداشتیم.

منبع: رکنا

انتهای پیام/