رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب طرحی در کمیسیون خبر داد که بر اساس آن ایثارگرانی که از احتساب یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردارند همانند کارمندان مشاغل خاص می‌توانند بعد از سی و پنج سال خدمت بازنشسته شوند.

به گزارش پایان نیوز، سلمان خدادادی در تشریح جلسه امروز (۲۳ آبان ماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: بررسی لایحه استخدامی شهرداری‌ها نخستین مصوبه این جلسه بود، بر اساس این لایحه سه آئین‌نامه اصوال استخدامی شهرداری‌ها را مشخص می‌کند، در حقیقت اصول استخدامی در سه سطح شهرداری‌ها با جمعیت بیش از بالای یک میلیون نفر، شهرداری‌ها با جمعیت کمتر از یک میلیون نفر و شهرداری‌ها با جمعیت کمتر از یکصد هزار نفر در لایحه مذکور تعریف می‌شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در آئین‌نامه مذکور تمامی قوانین و مقررات استخدامی شهرداری‌ها اصلاح و ساماندهی خواهد شد، در حقیقت لایحه استخدامی شهرداری‌ها ارائه شده از سوی دولت با اندک تغییری در بخش متنی در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شد.

وی بررسی و تصویب طرح اصلاح بند(الف) ماده(۱۰۳) قانون مدیریت خدمات کشوری را دیگر دستور این جلسه دانست و گفت: بر اساس این طرح ایثارگران نیز مشمول خدمات ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری خواهند شد. در حقیقت در این طرح اذعان شده با توجه به اینکه ایثارگران که در امور مربوط به استخدامی، امتیازات شغلی و سایر امتیازات مقرر در قوانین از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردارند، با مدارک کارشناسی و وجود تخصصی بودن شغل با سی سال سابقه خدمت بازنشسته نشوند.

خدادادی یادآور شد: بنابر طرح مذکور کلیه مشمولان قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران که از احتساب یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردارند، مشمول ماده ۱۰۳ شوند و می‌توانند تا سی و پنج سال خدمت کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بنا بر طرح اصلاح بند(الف) ماده(۱۰۳) قانون مدیریت خدمات کشوری مشکلات صندوق بازنشستگی‌ها نیز مرتفع خواهد شد چراکه افراد دیرتر بازنشسته شده و پنج سال دیرتر حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، بنابراین ایثارگران نیز مانند کارمندان برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی بالاتر بعد از سی و پنج سال خدمت و با احتساب سی روز حقوق بازنشسته می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ در بند الف ماده ۱۳۰ قانون مدیریت خدمات کشوری در خصوص شرایط بازنشستگی کارمندان، آمده است: حداقل سی سال سابقه خدمت برای مشاغل غیرتخصصی و سی‌و‌پنج سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از ۳۰ سال ./

پایان پیام