وزیر کشور با اشاره به بازگشت واحدهای تولیدی نیمه تعطیل به چرخه فعالیت گفت: رونق تولید در واحدهای صنعتی در راستای تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پایان نیوز؛ عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه در بازدید از واحدهای تولیدی تبریز از انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان استان نمونه اجرای اقتصاد مقاومتی نام برد و افزود: سه ماه پیش در بازدید از این کارخانه ها، مدیران عامل از کاهش تولید به خاطر نبود سرمایه در گردش خبر داده بودند که امروز با گذشت سه ماه کارخانه ها فعال و در ۲ نوبت کار می کنند.
وی با بیان اینکه هم اکنون پذیرش سفارش ها در این واحدهای تولیدی بالا رفته و زنجیره ای از تولید و کار ایجاد شده است، اظهارکرد: از استاندار آذربایجان شرقی به خاطر پیگیری موضوع و همچنین از بانک ها به دلیل همکاری جدی تشکر می کنیم.
رحمانی فضلی ادامه داد: امیدواریم با کمک بانک ها و با همت کارکنان و مدیران واحدها شاهد فعالیت واحدهای نیمه فعال با ظرفیت کامل باشیم و واحدهای تعطیل شده نیز به مدار تولید بیایند و امروز چهره کارگران را شاد و امیدوار می بینم.
وزیر کشور با اشاره به تاثیر ۲ کارخانه بزرگ تراکتور سازی و ماشین سازی تبریز در اقتصاد مقاومتی گفت: این ها در دو سمت و سو موثرند یکی از طریق زنجیره کار و تولیدی که با اقصی نقاط واحدهای صنعتی دارند و در سوی دیگر وقتی در عرصه تولید و کشاورزی وارد می شوند آنها را هم فعال می کنند.
وی خاطر نشان کرد: راه افتادن یک واحد بزرگ و عظیم، مجموعه ای از فعالیت ها را در ۲ حوزه پسین و پیشین فعال می کند که در نهایت در تحقق اقتصاد مقاومتی تاثیر بسزایی دارد.
وزیر کشور در سفری یک روزه در اختتامیه نشست مشترک استانداران و سفیران و نمایندگی های جمهوری اسلامی در پنج کشور منتخب شرکت کرد و پس از بازدید از چند واحد تولیدی در همایش شوراها در سالن جمهوری استانداری حضور پیدا می کند.
به گزارش ایرنا؛ آخرین برنامه وزیر کشور در تبریز شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولان استانی است.

انتهای پیام