دانشمندان در جدیدترین تحقیقات خود دریافته‌اند که ویروس کرونا می‌تواند ساعت‌ها در هوا و روزها بر روی سطوح باقی بماند.

پایان تیتر: ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، ویروس کرونا دیگر بیش از دو سوم کشور‌های جهان را به خود درگیر کرده است و افراد بسیاری در دنیا به آن مبتلا شده‌اند. این ویروس که با نام کووید ۱۹ شناخته می‌شود از خانواده کرونا ویروس‌ها بوده و سرعت شیوع بالایی دارد و از آنجایی که هنوز هیچ راه درمان قطعی برای آن تایید نشده است، بنابراین رعایت نکات بهداشتی و افزایش آگاهی در این زمینه می‌تواند تا حد زیادی در ابتلا به آن پیشگیری کند.

همانطور که گفته شد ویروس کرونا بسیار مسری است و بر اساس مطالعات جدیدی که در این باره انجام شده، کووید ۱۹ می‌تواند ساعت‌ها در هوا و روز‌ها بر روی سطوح باقی بماند.

دانشمندان انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی (NIAID)، بخشی از انستیتوی ملی بهداشت ایالات متحده، اقدام به بررسی و پیگیری ویروس رها شده از یک فرد آلوده بر روی سطوح روزمره در خانه یا بیمارستان کردند.

آن‌ها از دستگاهی برای پخش هواساز استفاده می‌کردند که قطرات میکروسکوپی ایجاد شده در یک سرفه یا عطسه را کپی می‌کرد، دانشمندان سپس بررسی کردند که این ویروس تا چه مدت در این سطوح عفونی باقی مانده است؛ این آزمایش‌ها نشان داد که ویروس رها شده توسط قطرات تنفسی فرد آلوده از طریق سرفه یا عطسه، زنده مانده و قادر به آلوده کردن افراد حداقل به مدت سه ساعت در آئروسل‌هاست.

بر روی پلاستیک و فولاد ضد زنگ، ویروس زنده پس از سه روز قابل تشخیص است، این ویروس تا ۲۴ ساعت روی مقوا باقی می‌ماند و ۴ ساعت طول می‌کشد تا از روی مس پاک شود. بنابراین  یکی از بهترین کارها می‌تواند ضدعفونی کردن و رعایت نکات بهداشتی باشد. 

انتهای پیام/