اخبار ویژه
تبلیغات

رئیس پلیس فتا ناجا :

باند اسکیمر با کلاهبرداری ۷۰۰ میلیون ریالی در تهران متلاشی شد

باند اسکیمر با کلاهبرداری ۷۰۰ میلیون ریالی در تهران متلاشی شد

رئیس پلیس سایبری کشور از انهدام یک باند اسکیمر در تهران خبر داد و گفت : با اقدام پیشگیرانه پلیسی تنها ۱۲ فقره پرونده در حال حاضر موجود می باشد که تمامی مبالغ آن بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، سردار ” وحید مجید ”  رئیس پلیس سایبری کشور، […]

رئیس پلیس سایبری کشور از انهدام یک باند اسکیمر در تهران خبر داد و گفت : با اقدام پیشگیرانه پلیسی تنها ۱۲ فقره پرونده در حال حاضر موجود می باشد که تمامی مبالغ آن بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، سردار ” وحید مجید ”  رئیس پلیس سایبری کشور، اظهار داشت :یکی از شهروندان تهرانی با حضور در پلیس فتا با طرح شکایتی بیان کرد؛ “در اوایل تیر ماه سال جاری مبلغ ۲۰۰میلیون ریال به صورت اینترنتی از حسابم بدون اینکه خریدی در فضای مجازی انجام داده باشم به سرقت رفته است.”

وی ادامه داد:پرونده در دستور کار ماموران فتا تهران بزرگ قرار گرفت، نحوه دسترسی به اطلاعات بانکی شاکی در هاله ای از ابهام بود تا اینکه ماموران متوجه شدند متهم لوازم یدکی خریده است و با استفاده از کارت شاکی با خرید لوازم یدکی با خودروی وانت محل را ترک کرده است.

رئیس پلیس فتا ناجا بیان کرد :راننده وانت بار مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن دعوت به پلیس، در اظهاراتش بیان داشت “بار تحویلی را در اندیشه تخلیه کردم”، در همین حین پرونده های مشابهی به دست پلیس رسید و مشخص شد تمامی شاکیان در یک میوه فروشی واقع در امیریه تهران که در حال حاضر تخلیه است، خرید انجام داده اند.

وی ضمن اشاره به اینکه با ردگیری و بررسی میدانی مشخص شد کالای تحویلی در اندیشه شهریار تخلیه شده است،با مراجعه به فروشگاه های لوازم یدکی آن محدوده هویت خریدار بنام (ع – خ) شناسایی شد، مطرح کرد:  نامبرده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای دستگیر و در همان ابتدا اعتراف کرد که کارگر فردی بنام ( آ – ه) هستم و او کارت را به وی تحویل داده است، در ضمن  اجناس خریداری شده نیز درب مغازه نامبرده قرار دارد.

رئیس پلیس فتا ناجا خاطر نشان کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده کاراگاهان متوجه شدند فردی سابقه دار به نام (م – ه ) در پرونده حضور دارد،وی در سال ۱۳۹۷ دستگیر شده و در حال حاضر با تامین وثیقه صادره آزاد است ؛در این خصوص نامبرده طی عملیاتی غافلگیرانه در اندیشه دستگیر شد و اقرار کرد “با یکی از دوستانم به نام (ن – آ ) اقدام به کلاهبرداری و کپی از کارت بانکی افراد می کنیم.”

وی در ادامه از دستگیری نامبرده ضمن هماهنگی با مراجع ذی صلاح در محله اندیشه خبر داد و گفت:در بررسی های فنی یک سری سر نخ هایی مربوط به جعل اسناد و اوراق از وی به دست آمد.

رئیس پلیس فتا ناجا اضافه کرد : متهم در ادامه اعترافاتش اقرار کرد “یک تیم کلاهبرداری داریم و مدیریت تیم به عهده  من می باشد به طوری که دستگاه اسکیمر را در اختیار (آ – ه) قرار می دهم و پس از کپی شدن کارت ها وی دستگاه را به من بر می گرداند  و در مرحله بعدی کارت های شهروندان را رایت می کردم و مجددا آن ها را توسط افرادی نقد می کردیم.”

سردار مجید عنوان کرد:ماموران در بازرسی از محل اختفای متهم تعداد کثیری مدرک دانشگاهی خام در تمامی مقاطع دانشگاهی به همراه هولوگرام مربوطه، تعدادی کارت ملی و شناسنامه متعلق به دیگران کشف  کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد :با توجه به اینکه هنوز فردی دیگر که کارت های شهروندان را در محله امیریه کپی می کرد، دستگیر نشده بود پرونده در حال رسیدگی قرار گرفت و مشخص شد وی به نام (ی – ز) به همراه همسر خود خارج از تهران می باشند، در این حین ضمن هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از منزل متهم  تعدادی کارت بانکی چاپ شده و اوراقی که اطلاعات کارت بیش از ۲۰۰ نفر در آن نوشته شده بود کشف شد.

سردار مجید ادامه داد  نامبردگان دستگیر و پس از بررسی منزل استیجاریِ دومِ آن ها حدود ۱۲۰ کارت بانکی چاپ شده ، بیش از ۵ فقر کارت ملی هوشمند و … کشف شد و پس از بررسی دستگاه ها مشخص شد اطلاعات بیش از ۵۰۰ کارت بانکی در آن موجود بوده که آماده چاپ شدن هستند.

وی از دستگیری ۴ متهم در این خصوص خبر داد و گفت: با اقدام پیشگیرانه پلیسی تنها ۱۲ فقره پرونده در حال حاضر موجود می باشد که تمامی مبالغ آن بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال است.

رئیس پلیس فتا ناجا به شهروندان هشدار داد: اطلاعات کارت خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و به صورت دوره ای رمز خود را تغییر دهند و درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir آن را ثبت کنند.

انتهای پیام/

مبارزه ملی با کرونا
مبارزه ملی با کرونا 'پایگاه خبری پول و تجارت بسیج ملی کنترل فشارخون پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر
419625351