متخصص پوست گفت: بوتاکس در واقع یک سم است که در صورت تزریق نامناسب، فرد را دچار افتادگی پلک می‌کند.

به گزارش پایان تیتر، بیات متخصص پوست و بوتاکس، اظهار کرد: معمولا از ژل بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم و یا پیشانی استفاده می‌کنند که این ماده باعث فلج عضلات و پایین آورنده پیشانی می‌شود.

وی افزود: تزریق بوتاکس در اطراف چشم و پیشانی باعث کاهش عمق چین و چروک  و سبب مسطح شدن سطح پوست خواهد شد.

متخصص پوست و بوتاکس  اظهار کرد: ماده بوتاکس باید دارای استانداردهای لازم باشد و در همین راستا لزوما این ماده باید تأییدیه FDA آمریکا و وزارت بهداشت را اخذ کرده باشد.

بیات اضافه کرد: ماده بوتاکس باید به خوبی استرلیزه شده باشد و در محیط سرد نگهداری شود و انتظار می‌رود تاثیر هربار تزریق بوتاکس اثرش بین ۴ تا ۶ ماه بر روی پوست ماندگار باشد.

وی تأکید کرد: ژل بوتاکس ماده‌ای از جنس بدن نیست و در مدت ۶ تا ۹ ماه جذب می‌شود که اگر این ماده تأییدیه‌های لازم را نداشته باشد و یا به خوبی بر روی سطح پوست تزریق نشود، باعث ایجاد عفونت می‌شود.

باید و نبایدهای تزریق ژل به صورت/ چه زمان عمل تخلیه ژل باید انجام شود؟

متخصص بوتاکس و  پوست اضافه کرد: اگر عفونت ناشی از تزریق بوتاکس در مراحل اولیه تشخیص داد شود، با تجویز آنتی بیوتیک ساده این مسئله برطرف می‌شود اما دستکاری منطقه حاوی ژل می‌تواند شانس ایجاد عفونت را افزایش دهد.

بیات گفت: هنگام بروز عفونت ناشی از تزریق بوتاکس اگر این بیماری به وسیله آنتی بیوتیک‌های خوراکی و تزریقی رفع نشود، پزشکان به ناچار سراغ روش جراحی و تخلیه ژل از محل عفونت می‌روند.

محل تزریق ژل بوتاکس را دست‌کاری نکنید

وی ادامه داد: دستکاری ژل ممکن است عفونت بیشتری القاء کند و باعث گسترش التهاب و تورم بر روی پوست افراد شود و حتی در دستکاری ژل باعث ایجاد گودی و حتی ورم پوست می‌شود.

نکات ایمنی هنگام تخلیه ژل پوتاکس از بدن

متخصص پوست افزود: در هنگام تخلیه ژل، اعصاب حسی یا حرکتی صورت درگیر می‌شوند و به همین دلیل این کار باید به وسیله پزشک متخصص انجام شود زیرا در غیر این صورت باعث آسیب دیدن اعصاب صورت می‌شود.

باید و نبایدهای تزریق ژل به صورت/ چه زمان عمل تخلیه ژل باید انجام شود؟

بیات گفت: برای تخلیه کامل ژل باید بیمار را به اتاق عمل منتقل کرد که هر چه سن افراد بالاتر باشد، شانس افتادگی پوست در هنگام تخلیه ژل بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: بوتاکس در واقع یک سم است که در صورت تزریق نامناسب فرد را دچار افتادگی پلک می‌کند.

متخصص پوست اظهار کرد: تزریق بوتاکس باید به وسیله فردی انجام شود که با آناتومی عضلات و صورت آشنایی داشته باشد و اگر بیمار در هنگام تزریق دچار شوک شد، بتواند او را از خطرات احتمالی نجات دهد.

بیات یادآوری کرد: تزریق بوتاکس به وسیله فرد غیرمتخصص باعث گودی پوست، کوری، عدم تقارن و غیرقرینگی در افراد می‌شود.

انتهای پیام/