رئیس پلیس فتا استان مرکزی اظهار داشت : ۵۰۰ میلیون ریالی که از حساب یک شهروند توسط سارقان سایبری سرقت شده بود، در اقدام تخصصی و سریع پلیس فتا استان به‌حساب مالک آن برگردانده شد.

به گزارش پایان تیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ دوم احسان آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی دراین‌ باره گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی سرقت ۵۰۰ میلیون ریال را از حساب بانکی‌اش، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی سوابق فعالیت‌های این شخص در فضای مجازی مشخص شد؛ شاکی برای خرید اینترنتی به یک درگاه بانکی هدایت‌شده و پس از خرید، سارقان سایبری با در اختیار داشتن اطلاعات و رمزهای عبور، مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال را طی چندین مرحله از حساب بانکی او برداشت کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با به‌کارگیری روش‌های فنی و تخصصی، کارشناسان پلیس در اقدامی به‌ موقع توانستند با مسدودسازی حساب مقصد، مبلغ برداشت‌شده از حساب شاکی را به او بازگردانند.

وی با بیان ادامه داشتن تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس در دستگیری عاملان این سرقت سایبری، ادامه داد: از شهروندان انتظار می‌رود به‌ صورت دوره‌ای حتماً نسبت به تغییر رمز اول و دوم کارت خود اقدام کرده و از اعتماد بی‌مورد به دیگر افراد پرهیز کنند تا باعث بروز مشکل برای خود و خانواده‌شان نشوند.

سرهنگ آنقی از مردم خواست که اطلاعات مهم خود را بر روی گوشی و یا رایانه‌هایی که به اینترنت متصل می‌شوند قرار ندهند زیرا که سارقان می‌توانند از این طریق به‌حساب بانکی آنان دسترسی داشته باشند.

این مقام مسئول به مردم استان توصیه کرد: از اتصال حساب‌هایی با گردش مالی بالا به کارت‌بانکی خود پرهیزکرده و از کارت‌بانکی خود برای انجام مبادلات با حجم بالا استفاده نکنید.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در پایان اظهار داشت : بسیاری از برداشت‌های غیرمجاز در پی همین اعتمادهای بی‌جا و در اختیار قرار دادن کارت و رمز بانکی به دیگران اتفاق می‌افتاد.