اگر هنگام استراحت ضربان قلب بالا برود، قلب خون را به بدن پمپاژ می‌کند اما خون پمپاژ شده حاوی اکسیژن نیست که این وضعیت مرگبار است.

به گزارش پایان نیوز؛ بسیاری از مردم در سراسر جهان از تاکی‌کاردی یا تند تپشی رنج می‌برند، در این حالت ضربان قلب در حالت استراحت بیش از حد طبیعی است.

به طور کلی، ضربان قلب بیش از ۱۰۰ بزرگسالان تاکی کاردی اطلاق می‌شود که به دلیل فعالیت بدنی شدید یا مشکلات پالس‌های الکتریکی قلب رخ می‌دهد.

اگر هنگام استراحت ضربان قلب بالا برود، قلب خون را به بدن پمپاژ می‌کند، اما خون پمپاژ شده حاوی اکسیژن نیست که این وضعیت می‌تواند چندین مشکل در بدن ایجاد کرده و حتی مرگبار باشد.

تپش قلب بالا همچنین می‌تواند از مصرف بیش از حد قهوه یا الکل، گردش خون ضعیف، مشکلات روحی و روانی و فشارخون بالا بروز کند.

تاکیکاردی در همه سنین دیده می‌شود و بستگی به جنسیت ندارد اما در صورت مراجعه به پزشک قابل درمان است.

صورت خود را در آب سرد فرو کنید

آب سرد را در یک ظرف بزرگ ریخته و سپس روی یک صندلی بنشینید و نفس عمیق بکشید و صورت خود را در آب فرو کنید امامراقب باشید آب وارد گوشتان نشود و تا زمانی که ننفستان بند نیامده سرتان را در داخل آب نگه دارید، پس از اینکه صورتتان را از آب خارج کردید نفس عمیق بکشید، این کار مغز و اعصاب مربوط به ضربان قلب را تحریک می‌کند که در نتیجه آن ضربان قلب شما تنظیم شده و به حالت طبیعی باز  می‌گردد.

یک نفس عمیق بکشید

این روش بسیار آسان است که هر زمان با تند‌ تپشی قلب مواجه شدید می‌توانید آن را به کار ببرید، در این روش نفس عمیق بکشید تا ریه‌های شما به آرامی از هوا پر شود، این تکنیک بدن شما را به حالت استراحت برده و ضربان قلبتان را کاهش داده و در مقابله با تاکی کاردی بسیار موثر است.

تکنیک‌های معجزه آسایی که تپش قلب را فوری درمان می کند

نکته مهم:

اگر چه هر ۲روش در درمان تاکی‌کاردی موثر هستند اما توصیه می‌کنیم در صورتی که این مشکل چندین بار برای شما تکرار شد حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا خطر مرگ در کمین شماست.

منبع: naturalhealingmagazine

انتهای پیام/