رحمانی فضلی گفت: آثار تحریم در حوزه های اقتصادی در جلسه ستاد اطلاع رسانی و‌ تبلیغات اقتصادی کشور بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه سی و ششمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور اظهار کرد: جلسه ستاد اطلاع رسانی اقتصادی امروز هم تشکیل شد و طبق معمول از مصوبات جلسه قبل گزارش گیری شد. الحمدلله همه مصوبات پیگیری جدی شده بود و یکی از دستورات اصلی امروز بحث دستورالعمل نحوه پخش اطلاع رسانی و تبلیغاتی دادگاه‌ها بود. بحث مفصلی شد و نهایتا یک کمیته چهارجانبه‌ای تشکیل شد که ان شاءالله در آن کمیته موضوع نهایی و در صحن بحث شود.

وزیر کشور در رابطه با موضوع اربعین و نگرانی‌های اقتصادی پیرامون آن عنوان کرد: در رابطه با این احتمال که حجم سه میلیون رفت و آمد مرز‌ها و گمرک‌ها چگونه باید کنترل شود تصمیم‌های خوبی گرفته شد که هر دستگاهی متولی انجام این کار است.

وی در رابطه با بانک مرکزی و تحریم‌های جدید صورت گرفته و آثار آن در بخش ارز و اقتصاد و تجارت افزود: توضیحاتی داده شد که از قبل در این زمینه آمادگی لازم بوده و شاخص آن هم نوسان قیمت ارز بوده که نوسان زیادی نداشته و الحمدلله تحت مدیریت و کنترل است.

رحمانی فضلی در رابطه با حوزه موبایل خاطرنشان کرد: در جلسه این گونه گزارش شد که برخی از افراد بدون رضایت و هماهنگی کسانی که موبایل به نام آن‌ها ثبت شده اقدام به این کار کرده بودند و قرار شد واقعا این مساله بررسی شود، زیرا برخی افراد ادعا کردند ما اصلا موبایل وارد نکردیم، ولی به اسم ما موبایل وارد شده است.

وزیر کشور تصریح کرد: اگراین اتفاق درست باشد که قرار است بررسی شود حتما باید جریمه لازم صورت بگیرد و به افرادی که جعل سند داشتند باید حتما برخورد شود. اگر هم چنین مساله‌ای نباشد که از قبل مجوز داده شده بود هر مسافری می‌تواند یک موبایل را با رعایت سود بازرگانی و حقوق گمرکی و ارزش افزوده ریجستری کند.

وی در رابطه با اهمیت همکاری رسانه‌ها گفت: در مجموع موضوعاتی که در امروز مطرح شد به حمد الله در حوزه مدیریت رسانه‌ای جمعا به این نتیجه رسیدیم که باز با توجه به سیاست‌های اولیه‌ای که در ستاد مطرح شد هدف این است که ما با هماهنگی و همکاری همه رسانه‌ها این فضا را مدیریت کنیم.

رحمانی فضلی در پایان تاکید کرد: به هر حال فضای تبلیغاتی علیه ایران به شدت رو به افزایش است که اگر دقت لازم را نداشته باشیم حتما در دام جنگ روانی و تبلیغات نامناسب آن‌ها قرار خواهیم گرفت. الحمدلله توانستیم با همکاری دوستان رسانه‌ای این کار را  انجام دهیم. مقرر شد مجددا با حضوران مسئول و سردبیران روزنامه‌ها و نشریات جلسه‌ای گذاشته شود که نظرات شنیده و سیاست‌ها مجددا ابلاغ شود.

انتهای پیام/