عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس بر ضرورت قرار گرفتن سازمان‌های ارایه دهنده خدمات شهری در زیر مجموعه شهرداری تاکید کرد.

به گزارش پایان نیوز؛ عبدالرضا هاشم زایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شهر تهران به جهت حادثه خیز بودن آن باید با مدیریت واحدی اداره شود، افزود: پایتخت با وجود حادثه خیز بودن، جمعیت زیادی را در خود جای داده که همین موضوع نگرانی های جدی را ایجاد کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مدیریت یکپارچه شهری برای ادراه شهر تهران از اولویت هایی است که متاسفانه بی توجهی به آن باعث شده نتوانیم در زمان وقوع حادثه برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بدون شک نبود هماهنگی و تمرکز لازم در مجموعه مدیریت شهری تهران باعث شده که در زمان وقوع حوادث مشکلاتی را شاهد باشیم که این معضلات به تعلل در رسیدگی به حادثه دیدگان و مدیریت حادثه دامن می‌زند.

وی با تاکید بر اینکه باید تمام سازمان های ارایه دهنده خدمات شهری زیرمجموعه شهرداری قرار گیرند تا شاهد مدیریت یمپارچه شهری باشیم، یادآور شد: بدون شک با این روش در زمان وقوع حادثه عملکرد قابل قبولی را شاهد خواهیم بود؛ اقدامی که در بسیاری از کشورهای دنیا شکل اجرایی به خود گرفته و موفق نیز بوده است.

هاشم زایی رفع مشکلات پایتخت از جمله آلودگی هوا را در گرو تحقق مدیریت واحد شهری خواند و تاکید کرد: وضعیت آلودگی هوای محیط زیست نیز از مواردی است که شهر تهران را با چالش های عدیده ای مواجه ساخته که حل آن نیازمند مدیریت یکپارچه است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: به طور حتم بحث مدیریت واحد در شهر تهران برای رفع مشکلات پایتخت به عنوان یک موضوع اولویت دار در مجمع بررسی خواهد شد./

انتهای پیام