رئیس جمعیت هلال احمر از بدهی ۱۰ میلیارد تومانی مدیرعامل شرکت رشد هلال به این جمعیت خبر داد و گفت: این فرد اعلام آمادگی کرده تا طلب جمعیت هلال را پرداخت کند.

به گزارش پایان نیوز، امیرمحسن ضیایی درباره آخرین وضعیت پرونده شرکت رشد هلال، افزود: نباید درباره پرونده‌هایی که در مسیر قضایی است اظهارنظر کنیم تا به آن لطمه ای وارد نشود.

وی ادامه داد: آنچه که در این پرونده می‌توان به آن اشاره کرد آن است که جمعیت هلال احمر اختلاف حسابی با شرکت رشد هلال داشت که اگرچه این شرکت در گذشته در مالکیت جمعیت هلال احمر بود اما بعد به شخص منتقل شد که از آن زمان اختلاف حساب پیش آمد.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: اختلاف حساب جمعیت هلال احمر با شرکت رشد به صورت عادی حل وفصل نشد لذا جمعیت هلال احمر شکایت کرد و اکنون پرونده در حال طی کردن پروسه قضایی است و فرد متخلف اکنون بازداشت است.

ضیایی با بیان اینکه بخشی از مبلغ تخلف شرکت رشد هلال حدود دومیلیون یورو معادل ۱۰ میلیارد تومان است، گفت: قاضی برای مدیرعامل شرکت رشد وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی درنظر گرفت که وی نتوانست این وثیقه را پرداخت کند و اکنون در بازداشت است.

وی افزود: این پرونده از طریق سیستم حقوقی سازمان تدارکات پزشکی وابسته به جمعیت هلال احمر پیگیری می‌شود و هنوز اطلاعی از نخستین دادگاه برای بررسی این پرونده به ما داده نشده است.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: طرف مقابل پذیرفته که چنین تخلفی را انجام داده و اکنون آماده است که طلب جمعیت هلال احمر را بپردازد؛ ما در این موضوع تنها به دنبال تادیه حقوق جمعیت هلال احمر بوده و به دنبال مسایل حاشیه‌ای نیستیم.

ضیایی یادآور شد: تخلف شرکت رشد هلال در سال های ۸۵ تا ۸۸ صورت گرفته است که در آن زمان موضوع از سوی آقای فرهادی به عنوان ریاست جمعیت هلال احمر پیگیری شد و بعد از آن من به دنبال وصول این طلب بودم.

وی درباره علت دیرکرد در پیگیری تخلف مذکور، تاکید کرد: بسیاری از اسناد در اختیار ما نبود زیرا شرکت رشد هلال در یک کشور خارجی ثبت شده بود و لذا بسیاری از مدارک در دست ما نبود که بخواهیم آن را پیگیری کنیم بعد از آن سازمان تدارکات پزشکی اسناد را پیدا و آن را پیگیری کرد و بیش از یکسال و نیم گذشته این شکایت صورت گرفت تا به بازداشت فرد مذکور انجامید.

ضیایی درباره شفافیت های مالی این سازمان، تاکید کرد: ما در جمعیت هلال احمر به هیچ وجه پرداخت های غیرمتعارف نداشتیم و دیوان محاسبات وسازمان بازرسی نیز تاکنون نظارت هایی از این سازمان انجام داده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: جمعیت هلال احمر هیچ گاه پرداخت غیرمتعارفی نداشته و حتی یک مورد نیز نمی‌توان یافت که چنین حقوقی دریافت کرده باشد./

انتهای پیام