چربی‌های زیر بغل و پشت شکل مناسبی ندارند و آزار دهنده هستند؛ اولین قدم برای از بین بردن این چربی‌ها اصلاح الگو‌های تغذیه‌ای و حرکتی است.

به گزارش  پایان تیتر؛ چربی‌های زیر بغل و پشت گذشته از اینکه شکل مناسبی ندارند؛ حتی ممکن است در خانم‌ها آزار دهنده هم باشند؛ علت اصلی افزایش و تجمع چربی در زیر بغل و پشت به تغذیه غلط و عدم فعالیت بدنی نامناسب مربوط می‌شود پس اولین اقدام برای از بین بردن این چربی‌ها اصلاح الگو‌های تغذیه‌ای و حرکتی است؛ در ضمن به یاد داشته باشید سانس لیپو (همان چربی آزار دهنده پشت و زیر بغل) بدون تلاش درست و حسابی از بین نخواهد رفت پس زود از تمرین نا امید نشوید.

برای کاهش مقدار چربی بدن باید مقدار کالری دریافتی و مواد غذایی را که در طول روز مصرف می‌کنید، کاهش دهید و در کل کمی وزن کم کنید؛ اگر غذایی با کالری بالا مانند فست فودها مصرف کنید حتی ورزش هم در کمک به شما ناتوان خواهد بود؛ سعی کنید مواد غذایی پر کالری را از رژیم غذایی خود حذف کنید، شب‌ها شام سنگین نخورید، صبحانه را به موقع میل کنید و مقدار مصرف میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی روزانه خود افزایش دهید.

معجزه تمرین‌های  هوازی برای خلاصی از شر چربی‌ها

انجام تمرینات هوازی هم کمک چشمگیری به شما خواهد کرد؛ این تمرینات شامل ورزش‌هایی می‌شوند که باید با شدت متوسط و در زمان بالا انجام دهید‌؛ از جمله این تمرینات می‌توان به طناب زدن، دوچرخه، دویدن و پیاده روی سریع اشاره کرد. برای داشتن تاثیر کافی باید حداقل ۳ تا ۵ مرتبه در هفته تمرینات ۲۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای انجام دهید.

گروهی از تمرینات هوازی که به اصطلاح اینتروال نامیده می‌شوند نسبتا فشار بیشتری نسبت به دیگر تمرینات هوازی بر بدن وارد می‌کنند و نتیجه بهتری خواهند داشت؛ برای مثال می‌توانید به مدت ٢٠ ثانیه با حداکثر سرعت بدوید، سپس سرعت را کم و پیاده روی کنید تا جایی که تنفستان عادی شود و ضربان قلب کاهش پیدا کند. این برنامه را به مدت ١٠ دقیقه تکرار کنید؛ و اطمینان داشته باشید که این نوع دویدن و پیاده روی برای شما بسیار مفید و عالی خواهد بود.

اما اگر تا کنون سابقه ورزشی ندارید بهتر است ۱ دقیقه تقریبا با سرعت بالا مثلا ۸۰ درصد سرعت بدوید، سپس ۲ دقیقه راه بروید. یا می توانید از دوچرخه ثابت استفاده کنید، ۳۰ ثانیه با تمام سرعت رکاب بزنید و بعد از آن یک دقیقه سرعت آن را کم کنید.

تمرینات پیشنهادی برای خلاصی از چربی‌های پشت و زیر بغل

روی شکم دراز بکشید و تا حد امکان بدن خود را کشیده نگه دارید؛ سپس به آرامی دست و پا را بالا بیاورید و به موقعیت اول برگردید؛ می‌توانید برای فشار بیشتر چند ثانیه در موقعیت بمانید؛ این حرکت را برای هر ست  ۱۵  بار تکرار کنید.

برای از بین بردن چربی‌های زیربغل  چه ورزش هایی مناسب هستند + تصاویر

 

روی زمین بنشینید، دست‌ها را از آرنج خم کنید و تا جلو سینه بیاورید، پاشنه و کف پا روی زمین ثابت باشد، سپس به طرف چپ و راست بچرخید. این حرکت را نیز ۱۴ بار تکرار کنید. هر حرکت چپ و راست یک تکرار می‌شود.

ورزش‌های مناسب برای از بین بردن برای از بین بردن چربی‌های زیربغل  چه ورزش هایی مناسب هستند + تصاویر زیربغل و کنار سینه+ تصاویر

روی زمین دراز بکشید، سپس دست و پای موافق را باهم بالا بیاورید. مقداری سریع این حرکت را انجام دهید. در حین حرکت نباید سرتان را بالا بیاورید بلکه باید نگاه رو به زمین باشد. اگر کمرتان درد گرفت یا گودی کمر دارید از انجام آن صرف نظر کنید. این حرکت را ۲۸ بار تکرار کنید.

 

ورزش‌های مناسب برای از بین بردن چربی‌های زیربغل و کنار سینه+ تصاویر

برای انجام این حرکت به دو دمبل کوچک نیاز دارید، اگر در دسترس نبود، می‌توانید دو بطری آب را با شن پُر کنید و از آن به عنوان وزنه استفاده کنید؛ صاف بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید سپس در حالی که وزنه‌ها را در کنار بدن در دست دارید، شانه‌ها را به طرف بالا ( گوش‌هایتان) و سپس به طرف داخل ( سینه ) بچرخانید و پایین بروید. وقتی که بالا م‌ آید و دقیقا زمانی که دارید تنه را راست می کنید شانه ها را در حالی که بالا می آورید به طرف خارج بچرخانید. این حرکت را ۱۴ بار تکرار کنید.

ورزش‌های مناسب برای از بین بردن چربی‌های زیربغل و کنار سینه+ تصاویر

روی زمین به حالت چهار دست و پا قرار بگیرید، نوک پا روی زمین باشد. سپس دست و پای مخالف را به آرامی بالا بیاورید و پس از مکثی کوتاه حرکت را برای دست و پای دیگر تکرار کنید. این حرکت را ۱۴ بار تکرار کنید.

ورزش‌های مناسب برای از بین بردن چربی‌های زیربغل و کنار سینه+ تصاویر

صاف بایستید و پاها را بیشتر از عرض شانه باز کنید. کمر را تا زاویه ۹۰ درجه خم کنید. در حالی که وزنه ها را در دست دارید، دست ها را پایین نگه دارید، سپس هر دو دست را به طرف بالا حرکت داده و باز کنید، تا زمانی که دست ها صاف در کنار بدن قرار بگیرند، به موقعیت اول برگردید و بدون توقف حرکت را ۱۴ بار تکرار کنید.

 

ورزش‌های مناسب برای از بین بردن چربی‌های زیربغل و کنار سینه+ تصاویر

برای انجام این حرکت به یک توپ مدیسن بال (پزشکی) تقریبا سبک نیاز دارید. اگر در دسترس نبود می‌توانید وزنه‌های مرحله قبل را باهم استفاده کنید. مانند حرکت قبل پاها را بیشتر از عرض شانه باز کنید و تا زاویه ۹۰ درجه خم شوید. سپس در حالی که توپ را در دست دارید، به آرامی به طرف چپ و راست بچرخید، در هنگام چرخش کلا” دست ها و بالاتنه» را بچرخانید.

در پایان، اگر این تمرینات را طبق راهنمایی با تعداد تکرار گفته شده و در دو مرحله انجام داده باشید، حدود ۱۶۵ تا ۲۰۰ کالری سوزانده‌اید. همچنین می توانید حرکات شنا سوئدی را نیز به برنامه تمرینی اضافه کنید.

انتهای پیام/