اژه‌ای گفت: بد است برای ملت ایران که عده‌ای دهن‌کجی و هنجارشکنی کنند، عده‌ای رسماً قانون‌شکنی و پلیس ما را تهدید می‌کنند.

به گزارش پایان تیتر از اصفهان،غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه امروز در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه خداوند در ماه رمضان بندگان را به مهمانی دعوت کرده و خوان بابرکتی را برای آن‌ها گسترده است، اظهار کرد: در این ماه یک شب را از هزار شب برتر کرده، شیطان را در زندان حبس کرده و خواب و نفس‌های ما را عبادت محسوب کرده است، امیدوارم در این ماه مورد عفو او واقع شویم.

وی با اشاره به اینکه اگر از این لحظات استفاده نکنیم مغبون هستیم و خسران در انتظار ماست، افزود: گذشتن از این لحظات قابل جبران نیست، اگر این سفره الهی جمع شود و بهره نبریم حقیقتاً خسران است.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه امروز مردم توقع دارند که قوه قضاییه با ناراستی‌ها و ناهنجاری‌هایی که در جامعه وجود دارد، برخورد کند، اظهار کرد: این توقع توجه به جایی است که باید اجابت شود.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: مسئولان باید همه توان خود را برای ایجاد رفاه در زندگی مردم به کار گیرند و نباید اجازه دهیم دشمن مردم ما را به قدری در فشار بگذارد که از صبر، تحمل و بردباری آن‌ها بکاهد.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه امروز برخی ناخواسته در حال بازی در زمین دشمن هستند و عده‌ای در داخل موازی با دشمن حرکت می‌کنند، افزود: برخی تقلب می‌کنند، احتکار می‌کنند و با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی اجناس غیر ضروری را وارد بازار می‌کنند که این امر منجر به سرگردانی و نارضایتی مردم شده است.

وی تاکید کرد: ما باید با کسانی که در این شرایط خاص چوب لای چرخ تولید می‌گذارند، تسهیلات یا ارز نمی‌دهند و رفتاری انجام می‌دهند که شرایط اقتصادی کشور را تهدید کنند برخورد کنیم و در این زمینه هیچ گونه اغماض و کوتاهی پذیرفته نیست.

محسنی اژه‌ای گفت: در شرایط فعلی همه مجازات‌ها نباید زندان و اعدام باشد و باید از روش‌های مختلف برای به مجازات رساندن افراد متخلف استفاده شود.

وی با بیان اینکه ناهنجاری‌ها در کشور وجود دارد، اما نباید بگذاریم دشمن با استفاده از این ناهنجاری‌ها وقیح شود، گفت: برخی از ناهنجاری‌ها دهن کجی به زحمات جانبازان و شهدا و آرمان‌های انقلاب است، نباید اجازه هنجارشکنی بدهیم و اگر با ناهنجاری‌ها برخورد می‌کنیم باید سرمان بلند باشد، باید فضا را تغییر دهیم و نباید حالت انفعال به خود بگیریم.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: ما برای برخورد با ناهنجاری‌ها وظیفه و قانون داریم، باید از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت کنیم، همه باید پشت سر پلیس باشیم و اجازه ندهیم به پلیس، خانواده شهدا و بسیجیان ما توهین شود باید در مقابل ناهنجاران بایستیم.

وی افزود: باید بررسی کنیم چه تعداد از کیفرخواست‌های ما در دادگاه پذیرفته نمی‌شود، باید ببینیم چه تعداد از دادگاه‌های بدوی احکام آن‌ها در دادگاه‌های تجدیدنظر نقض می‌شود و اشکال از هرجا هست بنشینیم و حل کنیم.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: باید کاری کنیم وقتی جرمی محرز شد و دادگاه بدوی جرمی را محکوم کرد، آنقدر آن حکم محکم و قوی باشد که دادگاه تجدیدنظر آن را رد نکند.

وی با بیان اینکه کار قضایی سخت و حجم آن بالاست، گفت: امکان دارد همه قضات ما حرفه‌ای و دارای تجربه لازم نباشند، درست نیست بی‌دقت بگذریم یا مردم را معطل کنیم، باید با همدلی و مباحثات علمی کاری کنیم که کار مردم را زودتر و سریعتر انجام دهیم، چرا که مردم از روند طولانی رسیدگی ناراحت هستند.

معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: باید کاری کنیم که ورودی پرونده‌ها کاهش یابد، مشورت کردن هیچ منافاتی با کار قضاوت ندارد چرا که برخی پرونده‌ها چند بُعدی است و باید با همفکری رسیدگی شود.

وی ادامه داد: توسعه فعالیت شورای حل اختلاف امری ضروری است، و باید با همکاری دیگر دستگاه‌ها و مدیران نسبت به کاهش ورود پرونده‌ها به دستگاه قضایی اقدام کنیم.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه رییس کل دادگستری استان اصفهان باید به خانواده همکاران قضایی توجه بیشتری داشته باشد، افزود: باید شان قاضی و همکاران قضایی حفظ شود چرا که وسوسه شیطان در اینجا بیشتر است اگر در این دستگاه که مردم به آن امید دارند لکه سیاهی وارد شود اعتماد مردم سلب می‌شود، از این رو باید به شدت مراقبت و صیانت کرد که لکه‌ای کدر بر این صفحه سفید ایجاد نشود.

وی افزود: سرداران زنده و شهید استان اصفهان در تاریخ ایران همواره می‌درخشند و مردم این استان در یک روز ۳۰۰ شهید را تشییع کردند و از این رو باید به این مردم خدمات ویژه‌ای ارایه شود.

وی با بیان اینکه مسئولان قضایی در استان اصفهان باید بدانند که هر چه تلاش دشمن بیشتر شود، توقع مردم نیز بیشتر می‌شود، تصریح کرد: باید بدانیم توقعات را چگونه پاسخ دهیم و دسیسه‌های دشمن را چگونه رد کنیم.

انتهای پیام/