عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بدعهدی و سیاست‌های غرض‌ورزانه آمریکا درباره برجام و تمدید تحریم‌ها علیه ایران محکوم است.

به گزارش پایان نیوز؛ سیده فاطمه حسینی در گفتگو با خبرنگار “وقایع الاتفاقیه” گفتبرجام، یک معاهده بین‌المللی بین چند کشور است و آمریکا به تنهایی کاری در‌این‌زمینه نمیتواند انجام دهد ولی دولت ایران نیز باید تصمیماتی متناسب با این اقدام اتخاذ کند و مجلس نیز از سیاست‌های بحق دولت حمایت میکند. او با توجه به بدعهدی آمریکا در این زمینه و تمدید تحریم‌ها علیه ایران خاطرنشان کرد: تمدید تحریم‌های ایران از سوی آمریکا مغایر رویکردهای موجود در برجام است و چون با روح آن در تعارض است، این اقدام را به‌شدت محکوم می‌کنیم.

نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت ایران باید در مقابل این رفتار آمریکا اقدامی سنجیده و پاسخی محکم و قاطع داشته باشد.

حسینی افزود: مجلس شورای اسلامی دراین‌باره بیانیه‌ای صادر کرد که اکثریت قاطع نمایندگان، آن بیانیه را امضا کردند. با توجه به اینکه برجام، یک معاهده بین‌المللی بین چند کشور است و صرفا توافقی بین ایران و آمریکا نیست، قطعا هرگونه بدعهدی هر یک از طرفین، محکوم است و تصمیم آمریکا به تنهایی، تأثیری در این معاهده بین‌المللی که بین ۱+۵ و ایران بسته شده است، ندارد و بیشتر بار روانی و سیاسی دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان تصریح کرد: تا به امروز، جمهوری ‌اسلامی ایران نسبت به این توافق و معاهده بین‌المللی پایبند بوده و کوچک‌ترین تخطی و خروجی‌ از آن نداشته است ولی از طرف مقابل، شاهد بدعهدی‌های متعدد به‌ویژه درزمینه تحریم‌های بانکی بوده‌ایم./

پایان پیام