وزیر کشور گفت: عده‌ای از افراد بعد از خرید کیک، آن‌ها را آلوده کردند که بازداشت شدند و برخی هم آن را برای کار تفریحی انجام دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز (دوشنبه) در پایان جلسه ستاد هماهنگی اطلاع رسانی اقتصادی کشور گفت: واردات کالا‌های اساسی یکی از نگرانی‌های ما در این جلسه این بوده که بازار نسبت به کالا‌های اساسی باید مراقبت‌های لازم را داشته باشد تا دچار اشتباه نشود، امسال حدود ۱۷ میلیون تن واردات در ۱۳ قلم کالای اساسی داشتیم؛ بانک مرکزی همه منابع ارزی لازم را تخصیص داده است و واردات انجام شده هیچ نگرانی در خصوص کالای اساسی نداریم.

وزیر کشور افزود: با برنامه ریزی و‌تصمیمات امروز امیدوارم بتوانیم فضای گردشگری را علی‌رغم تبلیغات منفی در شرایط مطلوب قرار بدهیم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: متاسفانه در صداوسیما مصاحبه‌ای در خصوص شیر سمی انجام شد که نه مجری تخصص لازم در رابطه این موضوع داشت و همین طور کارشناس برنامه مراعات لازم را از جهت تخصصی نکردند و‌به نوعی نگرانی را در جامعه ایجاد کرد.

او‌با بیان اینکه لبنیات و فرآورده‌های لبنی از مهم‌ترین صادرات ماست، گفت: شایعاتی و طرح مسائلی همچون وجود قرص در کیک، شیر سمی و … ضربه سنگینی به اقتصاد کشور وارد می‌کند و  رسانه‌ها باید دقت لازم را در این رابطه داشته باشد.

وزیر کشور در مورد موضوع وجود قرص در کیک‌های خوراکی، یادآور شد: در جریان کیک‌ها نیز در نیروی انتطامی و هم در وزارت اطلاعات بررسی‌هایی انجام شد و به این نتیجه رسیدند که عده‌ای از افراد  بعد از خرید کیک، آن‌ها را آلوده کردند که بازداشت شدند و برخی هم آن را برای کار تفریحی انجام دادند.

انتهای پیام/