سخنگوی فراکسیون حج و زیارت از بررسی اعطای ارز دولتی به حجاج را در فراکسیون متبوع خود خبر داد.

به گزارش پایان تیتر، سید حسن حسینی شاهرودی سخنگوی فراکسیون حج و زیارت ، با اشاره به اختصاص ارز دولتی به حجاج، اظهار کرد: معتقدم که اگر حجاج نباید ارز دولتی بگیرند، پس اختصاص ۱۰۰۰ دلار برای سفرهای خارجی و گردشگری هم درست نیست چراکه منافع سرشاری را متوجه گردشگران کرده و هزینه سفرشان را مجانی می‌کند.

وی ادامه داد: اگر به گردشگران برای سفرهای خارجی ارز دولتی اختصاص داده شود اما به زائران حج ارز ندهیم، ظلم در حق حجاج است چرا که آنان برای سفر زیارتی و عبادت به خانه خدا می‌روند.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت با بیان اینکه جامعه ما این دوگانگی را به هیچ عنوان نمی‌پذیرد، افزود: درست نیست کسانی که به سفرهای زیارتی می‌روند از ارز دولتی بهره‌ای نداشته باشند، اما این یارانه در اختیار کسانی قرار گیرد که برای تفریح به کشورهای خارجی می‌روند.

وی گفت: ما این موضوع را در فراکسیون  حج و زیارت مورد بررسی قرار می‌دهیم، البته نمی‌توانیم بگوییم به حجاج ارز دولتی ندهید اما به کسی که به آنتالیا می‌رود، ارز دولتی دهید.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت با تاکید بر اینکه در کل اعطای ارز دولتی به مسافران کار عبثی است، تصریح کرد: مسافران به کشورهای خارجی باید نیازهای ارزی خود را از بازار بورس ارز  تامین کنند.

انتهای پیام/