عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به بررسی شنود مکالمات لوکوموتیوران با مسئول کنترل راه‌آهن گفت: با بررسی این شنود خطای انسانی در بروز این حادثه محرزتر شد.

به گزارش پایان نیوز، حمید بنایی با اشاره به جزئیات جلسه امروز (یکشنبه ۷ آذر ماه) با مسئولان شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت:دراین جلسه جزئیات تصادف دو قطار مسافربری سمنان  بررسی شد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری بررسی شنود مکالمات لوکوموتیوران و مسئول کنترل راه‌آهن افزود:با بررسی مکالمات صورت گرفته قبل از تصادف مذکور خطای انسانی در بروز این حادثه دلخراش محرزتر شد.

وی با بیان اینکه لوکوموتیوران با مجوز مسئول کنترل ایستگاه به ادامه حرکت پرداخته است، تصریح کرد:متأسفانه مسئول کنترل و همچنین لوکوموتیوران بدون اخذ مجوز از مرکز راه آهن شاهرود این حادثه را رقم زدند.

وی با تأکید براینکه رعایت قوانین شرکت راه آهن از سوی مسببان این حادثه صورت نگرفته است، گفت:اعلام مجوز خودسرانه به لوکوموتیوران  و عدم استعلام آن از مرکز مرگ هموطنان را رقم زده است.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد:کمیسیون عمران مجلس با بررسی موضوع در جلسه‌ای با وزیر راه و شهرسازی به شفاف‌سازی این حادثه خواهد پرداخت./

پایان پیام