جلسه علنی امروز مجلس دقایقی قبل به منظور بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت آغاز شد.

به گزارش  پایان تیتر، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست علی لایجانی و با حضور ۲۰۱ نفر از وکلای ملت آغاز شد.

لازم به ذکر است وکلای ملت در جلسه علنی امروز خود، به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی در دو نوبت عصر و شب خواهند پرداخت.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس دستورکار جلسات علنی مجلس به شرح زیر است:

بررسی صلاحیت نامزدهای پیشنهادی رئیس محترم جمهور

۱.وزارت امور اقتصاد و دارایی جناب آقای دکتر فرهاد دژپسند

۲.وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جناب آقای محمد شریعتمداری

۳.وزارت راه و شهرسازی جناب آقای مهندس محمد اسلامی

۴.وزارت صنعت، معدن و تجارت جناب آقای رضا رحمانی

بررسی لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در همکاری های تأیید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا- اقیانوسیه

گزارش کمیسیون‌ صنایع و معادن با همکاری کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل(۴۴) قانون‌اساسی در مورد موضوع توقف ثبت سفارشات خودرو و افزایش تعرفه واردات خودرو

همچنین انتخاب دو نفر از نمایندگان عضو کمیسیون‌های اقتصادی و قضایی و حقوقی مجلس به عنوان عضو ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

انتخاب دو نفر از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به عنوان ناظر در ستاد کشور کنترل و مبارزه دخانیات

انتخاب دو نفر به نمایندگی از هر قوه به انتخاب و معرفی مجلس شورای اسلامی عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهروی اسلامی

انتخاب دو نماینده با معرفی کمیسیون تخصصی ذی ربط به انتخاب مجلس در شورای اقتصاد

انتخاب یک نفر به معرفی کمیسیون بهداشت و درمان در شورای عالی نظام پرستاری

انتخاب یک نفر از کمیسیون عمران به پیشنهاد کمیسیون و انتخاب مجلس به عنوان ناظر در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی در دو نوبت عصر و شب امروز شنبه مجلس برگزار می‌شود.

مجلس شورای اسلامی امروز در نوبت عصر (۱۳ تا ۱۷) و شب (۱۸ تا ۲۱) برای بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی دولت جلسه علنی دارد، البته برای برگزاری نوبت شب مجلس باید از نمایندگان رای گیری شود.

در جلسات امروز مجلس، به ترتیب صلاحیت فرهاد دژپسند وزیر پیشهادی امور اقتصادی و دارایی، محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی و رضا رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت بررسی می‌شود.

طبق آیین نامه داخلی مجلس، برای بررسی صلاحیت هر وزیر پیشنهادی دولت، مجلس یک ساعت و سی دقیقه فرصت دارد، برای هر وزیر پیشنهادی دو موافق و مخالف هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه و در مجموع یک ساعت و وزیر پیشنهادی نیز نیم ساعت فرصت سخنرانی دارند.

در جلسه نوبت عصر امروز مجلس، حسن روحانی رئیس‌جمهور به مدت یک ساعت فرصت دارد از وزیران پیشنهادی خود دفاع کند.

انتهای پیام/