سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی علت فوت چهار بیمار دیالیزی در اهواز خبر داد.

به گزارش پایان نیوز، محمدنعیم امینی فرد در تشریح جزئیات جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: در نشست امروز آقای یوسفی نماینده اهواز و عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مورد مرگ ۴ نفر از بیماران دیالیزی در اهواز گزارشی را به نمایندگان این کمیسیون ارایه داد که بر اساس آن کشت میکروبی هرچهارنفر مشخص شده اما هنوز چگونگی ورود این میکروب به بدن این بیماران مشخص نشده که این نیز از سوی کارشناسان درحال بررسی است.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بررسی اصلاح لایحه بودجه ۹۵ موضوع دیگری بود که در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت، در تبصره ۳۷ این لایحه آمده به دولت اجازه داده می شود تا ۵۰ هزار میلیارد ریال از بدهی های سازمان بیمه سلامت ایران به طلبکاران از طریق انتشار اوراق مالی اسلامی، به طلبکاران مزبور واگذار کند.

وی تصریح کرد: اکنون طلبکارانی که از بیمه سلامت مطالبه دارند طیف وسیعی را تشکیل می دهند اعم از بیمارستان های دولتی و ارائه کنندگان بخش خصوصی؛ بیمه سلامت اکنون به شدت دچار کمبود منابع است تا جایی که رئیس کمیسیون بهداشت به طور ویژه این موضوع را از طریق سازمان برنامه و بودجه پیگیری کرده است. حال این تبصره در کمیسیون به تصویب رسید و امید است در کمیسیون تلفیق نیز مورد تایید نمایندگان قرار گیرد.

امینی فرد یادآور شد: همچنین بررسی طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات آسیب‌رسان به سلامت درفضاهای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای (اعاده شده از شورای نگهبان) و طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق‌بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پرداخت می‌نمایند. (اعاده شده از شورای نگهبان) از دیگر مواردی بود که در کمیسیون بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده به جهت داشتن بار مالی نیاز است که بررسی های زیادی انجام گیرد لذا قرار است نشست هایی با مسئولان سازمان تامین اجتماعی برگزار شود، از سوی دیگر در طرح منع تبلیغات نیز با توجه به اینکه ممکن است موازی کاری در تصدی گری تبلیغات بین سازمان غذا و دارو و سازمان نظام پزشکی به وجود می آید لذا قرار است از هر دو ارگان دعوت شود تا در نشست های کمیسیون حضور یابند. /

انتهای پیام