وزیر صنعت، معدن و تجارت از بررسی سه ساختمان برای استقرار کسبه ساختمان پلاسکو و پیشنهاد به دولت برای امهال یا بخشش بخشی از بدهی واحدها خبر داد.

به گزارش پایان نیوز ،  به نقل از شاتا، محمدرضا نعمت زاده  برای همدردی با هموطنان آسیب دیده به ویژه آتش نشانان فداکار و بررسی وضعیت اصناف و واحد های صنفی تخریب شده این واحد تجاری در محل ساختمان تخریب شده پلاسکو حضور یافت.

نعمت زاده اظهار داشت: خوشبختانه ساختمان به دلیل ساعت وقوع حادثه خالی از مردم بوده است.
وی گفت: توانستیم با اتاق اصناف و اتحادیه‌های دیگر موضوع را پیگیری کنیم، حدوده ۵۷۰ واحد تولید پوشاک در ساختمان بوده اند که عمدتا تولیدی نبوده و دفتر فروش و بنکداری بوده‌اند.
وی یادآور شد : بیمه بیکاری کارکنان نیز برقرار می شود، حدود ۲هزارو ۲۰۰ نفر اینجا کارگر بودندکه با حساب مالکان در مجموع  حدود ۳هزار نفر بیمه بیکاری می‌شوندوحدود ۱۰۰ میلیون تسهیلات نیز ارائه می شود.
نعمت زاده تصریح کرد : برخی دوستان نیز بدهی‌هایی دارند که فردا پیشنهادی را در این خصوص به دولت می‌بریم که امهال و یا بخشی از آن بخشیده شود.
وی تصریح کرد : فردا پیشنهاد مصوبه‌ای را تقدیم دولت می‌کنیم. کسبه نباید نگران باشند؛ چرا که  ما تلاش می‌کنیم مشکل آنها حل شود.
وزیر صنعت،معدن وتجارت خبر داد: حدود سه نقطه نیز برای ساماندهی کسبه بررسی می شود.
به گفته نعمت زاده ؛ برآورد میزان خسارت‌های وارد شده در جریان این حادثه را دقیق نمی دانیم، اما طبق گفته اتاق اصناف، تخمین زده می شود که رقمی بین۷۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان کالا در هر واحد تجاری موجود بوده که از بین رفته است.
انتهای پیام/