بارش برف و باران در تهران در روز پنج‌شنبه پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، «صادق ضیائیان» مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به پیش‌بینی آب‌وهوا در روز‌های پیش‌رو گفت: تا اواسط روز چهارشنبه، جو پایداری را در کشور خواهیم داشت. این جو پایدار، تا قبل از ظهر روز چهارشنبه، موجب افزایش آلاینده‌ها در شهرهای بزرگ می‌شود. ظهر چهارشنبه سامانه بارش از غرب کشور وارد خواهد شد.

وی در ادامه افزود: سامانه بارشی در ابتدا غرب کشور را در برخواهد گرفت، سپس سامانه در آسمان جنوب غربی کشور تسری پیدا می‌کند. سیطره این سامانه استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز غربی و استان‌های زنجان، قزوین و البرز را در بر می‌گیرد. بنابراین در شب چهارشنبه بارش برف و باران را شاهد خواهیم بود. بارش‌ها در روز پنج‌شنبه، در استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، چهارمحال بختیاری و لرستان بیشترین حجم را خواهد داشت. همچنین انتظار داریم در استان‌ تهران هم شاهد برف و باران باشیم.

ضیائیان گفت: در روز جمعه مناطق غربی و جنوب غربی، استان‌های بوشهر، فارس و سیستان و بلوچستان متاثر از سامانه بارشی خواهند بود. همچنین استان‌های یزد و خراسان جنوبی درگیر باد شدید، بارش رگباری و رعد و برق خواهند بود. در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان نیز شدت بارش بیشتر خواهد شد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در طول هفته کاهش دما را خواهیم داشت، اما کاهش دمای محسوس از روز جمعه آغاز خواهد می‌شود. هفته بعد هفته سردی خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در طول این هفته بیش از ۳ درجه کاهش دما نخواهیم داشت، از روز چهارشنبه اندکی افزایش دما خواهیم داشت و مجددا در روز یکشنبه و دوشنبه تا ۵ درجه کاهش دما خواهیم داشت.

او در پایان گفت: بارش‌ها معمولی پیش‌بینی شده‌اند، اما روز جمعه شدت بارش را در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور با شدت بیشتری پیش‌بینی می‌کنیم. تا فردا برای پیش‌بینی دقیق‌تر صبر می‌کنیم و اگر شدت بارش در این مناطق سهمگین پیش‌بینی شد و امکان سیلاب وجود داشت، طی ۲۴ ساعت آینده اخطاریه صادر می‌کنیم.

انتهای پیام/