جلسه هماهنگی فرماندهان نیرو‌های مسلح خوزستان، امروز با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

به گزارش پایان تیتر، جلسه هماهنگی فرماندهان نیرو‌های مسلح خوزستان، امروز (پنجشنبه ۱۵فروردین‌ماه) در قرارگاه کربلا اهواز با حضور سرلشکر پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

در این جلسه که با موضوع نحوه مدیریت سیلاب‌های اخیر و امدادرسانی به مردم در مناطق سیل زده استان خوزستان برگزار شد، رضایی با اشاره بر لزوم هماهنگی میان نیرو‌های مسلح در مورد کمک به آسیب دیدگان و رفع خطرات احتمالی در روز‌های آینده، بر استفاده از کانال‌ها و آبراه‌های موجود و لایروبی آن‌ها برای تخلیه سیلاب‌ها و اسکان مردم در مناطق ایمن، تاکید کرد.

وی ادامه داد: ده‌ها نهر و کانال متروک در خوزستان وجود دارد که با تغییرات فنی، می‌توان بخشی از سیلاب را از مناطق مسکونی و مزارع دور کرد و به مخازن تعیین شده هدایت کرد.

رضایی به معیشت مبتنی بر دامپروری برخی از مردم خوزستان اشاره کرد و گفت: باید برای اسکان دام‌های مردم و نیز تامین علوفه احشام تدبیر و اقدام فوری کرد تا آسیب‌ها کمتر شود.

وی افزود: مردم از نیرو‌های ارتش و سپاه انتظار دارند و ما نیز در این اوضاع با دستور فرمانده کل قوا و نیز تکلیف انسانی خود، وظیفه داریم در کنار مردم بمانیم و از آلام و درد‌های آن‌ها بکاهیم.

در ادامه این جلسه، فرماندهان نیرو‌های مسلح مستقر در استان خوزستان گزارشی از وضعیت سیلاب در شهر‌ها و روستا‌های این استان و اقدامات انجام شده، ارائه کردند و تصاویر زنده هوایی پهپاد‌های شناسایی از مناطق مختلف خوزستان برای دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نمایش داده شد.

انتهای پیام/