معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، شهرداری مسئولیت خدمت‌رسانی به خانواده‌های آتش‌نشانان جان باخته در حادثه پلاسکو را بر عهده دارذ.

به گزارش پایان نیوز ، مهدی ایزدی معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، اظهار داشت: طبق بند۱۴ ماده۳ آیین‌نامه تعیین و احراز مصادیق شهید و ایثارگر مصوب هیئت وزیران، افرادی که بر اثر درگیری با گروه های معارض، اشرار، گروهک ها، افراد ضد انقلاب، تبهکاران، سارقان مسلح و قاچاقچیان کشته می شوند شهید محسوب شده و خدمات دهی به آنان بر عهده بنیاد شهید است و افرادی که در حین انجام وظیفه به دلایل مختلف فوت می کنند، خدمت رسانی به آنان توسط شورای شهر و شهرداری انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: براساس قانون افراد کشته شده به ۲ دسته تقسیم می‌شوند، گروه اول کسانی که به طور مستقیم در معرکه جنگ و به سبب اعمال مجرمان شهید شده، و دسته دوم افرادی که به طور مستقیم توسط دشمن کشته نشده و بر اثر عواملی مانند رفت و آمد، سقوط هواپیما و یا حوادث دیگر شهید شده‌اند.
ایزدی با بیان اینکه تا کنون بنیادشهید هیچ مورد آتش‌نشانی را تحت پوشش نداشته است، تصریح کرد: براساس مصوبه شورای شهر تهران آتش‌نشانان جان باخته به عنوان شهید خدمت محسوب شده و به دلیل اینکه این افراد در حین انجام وظیفه فوت شده‌اند، شهرداری تهران خدمات معادل شهید را به آنان ارائه می‌کند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان با اشاره به اینکه اقدام شجاعانه و بی‌نظیر آتش‌نشانان در حادثه پلاسکو در یاد مردم می‌ماند و فراموش نمی‌شود، تأکید کرد: در صورت موافقت خانواده‌های آتش‌نشانان جان باخته، این افراد در قطعه ۵۰ بهشت زهرا(س) در کنار شهدای منا و مدافع حرم به خاک سپرده می‌شوند.
انتهای پیام/