رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره):تمامی امکانات را برای مبارزه با این بیماری و تولید و توزیع محصولات بسیج کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مراسم افتتاح خط تولید با ظرفیت روزانه ۳۸ هزار عدد ماسک نانوییN ۹۵، تولید انواع ژل و مواد ضدعفونی‌کننده با ظرفیت ۳۰ هزار لیتر، تولید ۴ هزار دستگاه لباس مخصوص پرستاران مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران، اظهار کرو: از زمان شیوع بیماری کرونا ستاد پشتیبانی مبارزه با این بیماری در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تشکیل شد و تمامی امکانات را برای مبارزه با این بیماری و تولید و توزیع محصولات بسیج کردیم.

مخبر گفت: با توجه به نیاز کشور به وسایل بهداشتی و مواد ضدعفونی‌کننده بلافاصله اقدامات واردات این مواد را انجام دادیم.

او گفت:، متأسفانه بعضی از کشور‌های خبیث اروپایی از انتقال باری که تفاهم‌نامه آن منعقد شده بود به ایران جلوگیری کردند و هیچ پیمانی هم جلوی کمک به همنوعش را این طور نمی‌گیرد.

مخبر با بیان اینکه طی یک هفته آینده مشکل عرضه و تقاضا در بازار کشور را برای محصولات ضدعفونی‌کننده و بهداشتی حل خواهیم کرد، افزود: تا یک ماه آینده کشور در این حوزه نه تنها به خودکفایی می‌رسد، بلکه صادرات این محصولات را هم خواهیم داشت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان با بیان اینکه در حال حاضر یک جوان کردستانی توانسته است در کارخانه خود روزی ۶۰ هزار دست لباس پزشکی تولید کند ، ادامه داد: بعضی از کارخانجات تولید ماسک و محلول‌های ضدعفونی کننده طی چند روز راه‌اندازی شدند و امروز ۷۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده به ظرفیت تولید کشور اضافه می‌شود و روزانه ۷۶ هزار ماسک نانوN ۹۵ نیز تولید خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته تولید دستگاه‌ها اکسیژن‌ساز است که قبلا در انحصار آمریکا بوده، ولی امروز توسط شرکت‌های دانش‌بنیان بومی‌سازی شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه اقدام دیگری که صورت گرفت و از بیماری کرونا برای بنده بدتر بود احتکار مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک‌ها توسط یکسری زالوصفتان بود که به امید خدا کاری خواهیم کرد که بازار از این مواد اشباع شود و دیگر به کالا‌های احتکارشده نیازی نباشد.

مخبر گفت: این تهدید موجب شد یک فرصتی ایجاد شود و طی یک ماه آینده کشور به یک خودکفایی در این حوزه برسد و محصولات خود را حتی صادر کند.

انتهای پیام/