رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری (اسکودا) گفت: امیدواریم به زودی نتایج آزمون وکالت اعلام شود، بعد از اعلام نتایج، داوطلبان ۵ روز فرصت اعتراض دارند.

به گزارش پایان نیوز،  بهمن کشاوزر رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری (اسکودا) در نشست خبری که امروز (شنبه)برگزار شد، در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون وکالت اظهار داشت: آزمون در نهایت نظم وآرامش و ایمنی برگزار شد و مشکل جدی گزارش نشد و اگر هم متخلفینی بودند همان ابتدای کار در موردشان اقدام شد.

وی در خصوص پاسخ آزمون گفت: من قبلا گفتم با قید احتیاط احتمالاً یک ماه بعد از آزمون، چون حدس میزدم مشکلاتی باشد و بود، ۵ دی ماه موفق شدیم کلید اسکودا را ارائه دهیم.
رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری (اسکودا) افزود: طراحان سوال در هر رشته ای بیش از یک نفر هستند و به همین علت این اطمینان است که آن چه به عنوان سوال طرح می‌شود از لحاظ کیفی در سطح بالایی است.
کشاورز بیان داشت: تعدادی نسبت به سوالات اعتراض داشتند که در حال بررسی است، تا این لحظه نتیجه این بوده در مورد صحت و درستی سوالات مشکلی وجود نداشته، اما هنوز کمیسیون های تخصصی در حال بررسی هستند، امیدوارم به زودی بتوانیم نتایج را اعلام کنیم.
رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری (اسکودا) گفت: بعد از اعلام نتایج شرکت کنندگان ۵ روز فرصت دارند که در مورد پاسخنامه خود اعتراض را مطرح کنند، یکی از مسائلی که مکرر مطرح شده کاهش تعداد پذیرش بود، تعداد وکلا باید با نیازهای استان های مختلف به وکیل سازگاری داشته باشد، این سازگاری را مقامات قضایی محلی می توانند تشخیص دهند، چون آمار پرونده ها در اختیار رئیس کل دادگستری استان و رئیس دادگاه انقلاب است.
وی به بحث بومی گزینی اشاره کرد و گفت: این بحث ممکن است از لحاظ نظری درست باشد و من نظرم این است که بومی گزینی می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند، اما چون قانونی در این زمینه نداریم، اجرای آن با مشکل قانونی مواجه است.
کشاورز گفت: کسانی که به عنوان سهمیه ایثارگران قرار است اسامی شان اعلام شود، باید از سوی نهادهای ذی صلاح اسامی شان تأیید شود.
وی در ادامه در رابطه با برگزاری همایش خشونت علیه زنان، اقدامات و راهکارها گفت: کانون وکلای فارس در رابطه با رفع خشونت علیه زنان طرحی داشتند که با پیشنهاد کانون فارس و تصویب شورای اسکودا تصمیم گرفته شد که این همایش به صورت سراسری و در تهران برگزار شود، مقالات ارسالی به همایش از سطح بالایی برخوردار است.
در ادامه هما داوودی نایب رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری گفت: هدف از برقراری همایش این است که پدیده خشونت علیه زنان  را معرفی کنیم و نمی توانیم بگوییم که خشونت علیه زنان فقط در یک منطقه وجود دارد و هدف ما این است که در بازبینی قوانین زنان تلاش کنیم.
وی با اشاره به این که خشونت علیه زنان در سه سطح در جامعه وجود دارد، گفت: گاهی بزه علیه زنان از نظر ضرب و جرح مانند اسید پاشی  و گاهی خشونت های عرفی و قومی  است و در مواردی  خشونت در  جنگ ها به زنان و کودکان تحمیل می شود.
رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری (اسکودا) افزود: گاهی بزه ها علیه زنان در ساختارهای عرفی  هستند که این خشونت ها مخفی هستند و امیدواریم این همایش منجر به بازنگری قوانینی مانند اجازه ازدواج کودکان شود.
داوودی بیان داشت: در این همایش ابعاد مختلف خشونت دیده شده و از اساتید حقوق و جامعه شناسی برای سخنرانی دعوت شده است و همچنین  کارگاه هایی در کنار همایش برگزار می شود.
وی افزود: چهار کارگاه از جمله کارگاه بزه دیدگی زنان، ازدواج کودکان در کنار این همایش برگزار می شود و مقالات خوبی به ما رسیده، نزدیک به ۱۴۰ مقاله دریافت شده که چکیده آن ها برای ارائه در همایش در دست انتشار است.
وی در رابطه با خشونت های فیزیکی و خانگی علیه زنان تصریح کرد: ما هیچ خلع قانونی در رابطه با ضرب و جرح نداریم، زیرا در قانون آمده هر کسی مورد ضرب و جرح قرار گیرد، چه زن و چه مرد قانون به آن رسیدگی می کند، اما در این همایش به مواردی از جمله حق طلاق، خروج زنان از کشور بدون اجازه شوهر و دیگر موارد این چنینی بیشتر توجه می شود، ما کمترین خلع قانونی را در خشونت های خانگی و ضرب و جرح داریم و خلع های بیشتر در موارد ساختاری است.
داوودی بیان داشت: در این همایش خانم ملاوردی به عنوان سخنران ویژه و مسئولانی از سازمان بهزیستی و قوه قضاییه حضور دارند.
انتهای پیام/