عضو هیئت رئیسه مجلس بیانیه ۱۵۰ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور برای تمرکز خدمات درمانی ایثارگران در بنیاد شهید را قرائت کرد.

به گزارش پایان تیتر،  علی اصغر یوسف نژاد در صحن علنی امروز چهار‌شنبه (۱۹ دی ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه ۱۵۰ نماینده خطاب به رئیس جمهور در مورد تمرکز خدمات درمانی ایثارگران در بنیاد شهید را به شرح زیر قرائت کرد:

بسمه تعالی

از آنجایی که خدمات درمانی ایثارگران امری تخصصی است، انتظار می‌رود به دلیل ذیل دولت خدمات درمانی جانبازان و ایثارگران را به صورت متمرکز در بنیاد شهید انجام دهد.

دولت در حالی به استناد ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از ابتدای آبان ۹۷ رویه منظم بیمه تکمیلی را به دستگاه‌های اجرایی محول نمود که زیرساخت‌های آن تعبیه نشده است. این موضوع موجب از بین رفتن آرامش روحی و روانی ایثارگران و بازنشستگان این حوزه شده است، همچنین سبب تبعض در درمان ایثارگران و جانبازان در مراکز درمانی شده است.

با توجه به سردرگمی برای جانبازان و ایثارگران بازنشسته و وضعیت خاص صندوق‌های بازنشستگی و به جهت شأن و مقام بالای ایثارگران دستور فرمایید تا خدمات درمانی جانبازان و ایثارگران در بنیاد شهید تمرکز شود و آنچه از بودجه که قرار است از هر منبعی در اختیار وزارتخانه‌ها قرار گیرد به بنیاد شهید داده شود تا سردرگمی و دغدغه‌ها مرتفع گردد.

انتهای پیام/