به منظور تأمین نظر شورای نگهبان، تأمین کسری اعتبار سازمان هواپیمایی کشوری از محل قانون بودجه سنواتی حذف شد.

به گزارش  پایان نیوز، نمایندگان در صن علنی امروز (چهارشنبه ۵ آبان ماه) در جریان بررسی تعدادی از مواد اعاده شده لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور از سوی شورای نگهبان ماده الحاقی ۳۶ را اصلاح و تصویب کردند.

بر این اساس به منظور ارتقای ایمنی و کیفیت خدمات حمل و نقل هوایی، ناوبری هوایی و فرودگاهی اعتبارات سازمان هواپیمایی کشوری (هزینه‌ای و سرمایه‌ای) از محل درآمدهای اختصاصی، کمک‌ها و سایر درآمدهایی که براساس تعرفه مصوب شورای عالی هواپیمایی با رعایت مواد ۳۸ و ۳۹ قانون محاسبات عمومی کشور وصول شود، تأمین می‌گردد.

پیش از این در این ماده الحاقی آمده بود کسری اعتبار پس از تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و با مبادله موافقتنامه کمک زیان در قانون بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌شود که این عبارت به دلیل ایراد شورای نگهبان با موافقت نمایندگان حذف شد.

همچنین نمایندگان بند ۵ ماده الحاقی ۳۶ را نیز اصلاح و تصویب کردند: براین اساس مطالبات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران موضوع تبصره ۲ ماده ۸۷ قانون اصلاح ماده ۸۷ قانون وصول برخی از درآمدهای دولت مصوب ۱۸ بهمن ماه سال ۱۳۹۰ و ماده ۵۵ قانون تنظیم برخی از مقررات مالی دولت در حکم مطالبات مستند به اسناد لازم‌الاجرا می‌باشد و براساس آیین نامه اجرایی که حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ ابلاغ این قانون به پیشنهاد شرکت مذکور و تصویب وزرای راه وشهرسازی و دادگستری می‌رسد قابل وصول می‌باشد. تا تصویب آیین نامه مزبور احکام این ماده توسط مأموران اجرای احکام دادگستری اجرا می‌شود.

انتهای پیام/