آکادمی اسکار تاریخ برگزاری این جشنواره سینمایی را تا سه دوره بعد اعلام کرد.

به گزارش پایان تیتر به نقل از ورایتی، آکادمی علوم و هنر‌های سینما که به اختصار با نام اسکار شناخته می‌شود، اعلام کرد که نود و چهارمین دوره جوایز سالانه آکادمی، در تاریخ ۲۷ فوریه ۲۰۲۲ (۸ اسفند ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

پیش از این آکادمی اعلام کرده بود اسکار سال ۲۰۲۱ نیز در تاریخ ۲۸ فوریه (۹ اسفند ۱۳۹۹) برگزار می‌شود. اسکار سال آینده هم در ۹ فوریه ۲۰۲۰ (۲۰ بهمن) برگزار خواهد شد.

در کنفرانس خبری که برگزار شد آکادمی و شبکه ABC اعلام کردند که به دلیل برگزاری المپیک ۲۰۲۰، برگزاری مسابقات سالانه فوتبال آمریکایی و همچنین تعطیلات ملی اسکار ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ در آخرین یکشنبه فوریه برگزار خواهد شد. تاریخ‌های مراسم سال‌های آینده نیز در حال ارزیابی است.

گفتنی است؛ رئیس کمپانی ABC اینترتینمنت، کاری بروک، ماه گذشته اعلام کرده بود که مراسم امسال می‌تواند همانند دوره گذشته بدون مجری برگزار شود.

تاریخ‌های کلیدی این جوایز که از سوی آکادمی اعلام شد به این صورت است:

جوایز روسای آکادمی:۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ (۵ آبان)
شروع رای گیری مقدماتی: ۶ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۵ آذر)
پایان رای گیری مقدماتی:۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۹ آذر)
شروع رای گیری نامزد ها: ۲ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۲ دی)
پایان رای گیری نامزد ها: ۷ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۷ دی)
اعلام نامزد‌های نهایی اسکار: ۱۳ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۳ دی)
دورهمی نامزد‌های اسکار:۲۷ ژانویه ۲۰۲۰ (۷ بهمن)
آغاز رای گیری نهایی:۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ (۳۰ بهمن)
پایان رای گیری نهایی:۴ فوریه ۲۰۲۰ (۱۵ بهمن)
نود و دومین دوره جوایز اسکار: ۹ فوریه ۲۰۲۰ (۲۰ بهمن)

این آکادمی همچین روسای خود در بخش‌های مختلف را اعلام کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به انتخاب مجدد اسپیلبرگ در بخش کارگردانی اشاره کرد.

بخش‌های دیگر نیز عبارتند از: الن کوراس در بخش تصویربرداری، روت الین کارتر بخش طراح لباس، دونا گیگ لیوتی در بخش تهیه کننده اجرایی، هاوارد برگر در بخش گریم و آرایش مو، جنیفر یو نلسون در بخش فیلم کوتاه و انیمیشن بلند، اریک راث در بخش نویسندگان، لورا درن در بخش بازیگران، راجر راس برای بخش مستند. تنها بخشی که انتخابات آن انجام شد ولی به نتیجه نرسید، بخش تدوین بود که دوباره در تاریخ‌های ۱۷ و ۱۸ (۲۷ و ۲۸ خرداد) انتخابات آن انجام می‌شود.

انتهای پیام/