عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ابلاغیه رئیس جمهور در باب تخصیص یک حساب جداگانه برای سهم درمان کارگران تامین اجتماعی گفت: این اقدام می تواند به نفع قشر مستضعف جامعه باشد، زیرا متاسفانه بیمارستان های تامین اجتماعی، درمان را با تجارت اشتباه گرفته اند و به فکر کسب در آمد بیشتر هستند.

به گزارش پایان نیوز؛ محسن بیگلری افزود: بیمارستان های  تامین اجتماعی بیش از این که به فکر سلامت مردم باشند، افکار دیگری در سر دارند. مثلا افرادی که از سایر دفترچه های بیمه مثل نیروهای مسلح و یا هر نوع دفترچه دیگری استفاده می کنند، زمانی که به بیمارستان های تامین اجتماعی مراجعه می کنند، هزینه درمان شان با زمانی که دفترچه ندارند و آزاد است، هیچ فرقی ندارد. بنابراین آن ها به تنها چیزی که اهمیت نمی دهند، درمان و ارائه خدمات درمانی است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس با انتقاد از این که بیمارستان های تامین اجتماعی فاقد بسیاری از امکانات و تجهیزات درمانی است و این مساله در شهرهای دور دست محسوس است، یادآور شد: شهرستان سقز از نظر دسترسی به پزشک و متخصص و تجهیزات بیمارستانی با مشکلات فراوانی روبرو است و بیمارستان فعلی تامین اجتماعی این شهرستان نیز شرایط نابسامانی دارد. آیا کارگری که با حداقل حقوق کار می کند، نباید به یک مرکز درمانی مجهز دسترسی داشته باشد؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس ادامه داد: وضعیت به قدری بغرنج است که اگر کسی بخواهد آزمایش بدهد،  دست کم چهار روز باید در نوبت بیمارستان تامین اجتماعی باشد. اگر توده و توموری در بدن کارگر وجود داشته باشد، با امکانات محدود و مدیریت غلطی در که بیمارستان های تامین اجتماعی وجود دارد، حداقل یک ماه طول می کشد تا بیمار سونوگرافی کند. تا یک ماه  این بیمار، هر روز یک قدم به مرگ نزدیک تر می شود و ممکن است جانش را از دست بدهد.

نماینده مردم سقز و بانه، از کاهش ارائه خدمات درمانی توسط بیمارستان های تامین اجتماعی گله کرد و گفت: این بیمارستان ها، نسبت به گذشته  خدمات درمانی کمتری در اختیار مردم قرار می دهند. این در حالی است که طبق فرمایش مقام معظم رهبری که گفته اند:« ما می خواهیم اگر کسی در خانواده ای مریض شد. آن خانواده بیش از رنج مریض داری، رنج دیگری نداشته باشد.» این امر هنوز محقق نشده است. کارگر که دیگر نباید نگران هزینه های درمان باشد و فقط باید به فکر درمان بیماری اش باشد. اما آیا این اتفاق در بیمارستان های تامین اجتماعی افتاده است؟

وی همچنین عنوان کرد: مسئولان تامین اجتماعی وعده های زیادی داده اند، اما هنوز عملیاتی نشده است. نمونه اش قرار بود دو سال پیش دوهزار متر به مساحت فعلی بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان سقز اضافه شود، اما این وعده هنوز هم عملیاتی نشده است.

به گزارش سلامت آنلاین، بیگلری با بیان این که سازمان تامین اجتماعی کارنامه خوب و قابل قبولی ندارد، تصریح کرد: به اعتقاد من رئیس جمهور باید افرادی را تعیین کند تا پای درد دل کارگران بنشینند و بپرسند چه مشکلی دارند؟ به خصوص این که کارگری جز مشاغل سخت و زیان آور به شمار می رود و بسیاری از آن ها حتی از تغذیه مطلوبی نیز برخوردار نیستند. بدیهی است که هر کسی که تغذیه مناسبی نداشته باشد، با سرعت بیشتری به سمت بیمار شدن حرکت می کند.

پایان پیام