رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: در انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی ۲۳۶ نفر تأیید و ۳۳ نفر رد صلاحیت شدند و ۱۸ نفر از متقاضیان هم از حضور در انتخابات انصراف دادند.

به گزارش پایان نیوز ، علی اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز چهارشنبه ۲۵ اسفند ما در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی را پیش رو داریم.

وی افزود: ثبت‌نام داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی ۷ اسفند ماه آغاز شد و پس از مهلت مقرر امروز بررسی صلاحیت کاندیدا پایان یافت.
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: ۲۸۷ نفر در چهار حوزه انتخابیه در انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند، پس از استعلام از مراکز چهارگانه مستندات آن در اختیار ما قرار گرفت و سوابق آنها از مراجع مربوطه به وزارت کشور ارسال شد.
وی بیان داشت: پس ازاستعلام از مراکز چهارگانه، نیروى انتظامى ٢٩ مورد، وزارت اطلاعات ٢٨ مورد و دادستانى ٣ مورد از سوابق نامزدهاى انتخابات میاندوره اى مجلس را براى وزارت کشور ارسال کردند.

احمدی ادامه داد: در انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی ۲۳۶ نفر تأیید و ۳۳ نفر رد صلاحیت شدند و ۱۸ نفر از متقاضیان هم از حضور در انتخابات انصراف دادند.
رئیس ستاد انتخابات متذکر شد: در حوزه انتخابیه اهر و هریس ۴۶ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۳ نفر تأیید و ۳ نفر رد صلاحیت شدند. در حوزه انتخابیه آذربایجان غربی هم ۵۹ نفر اقدام به ثبت نام کردند که ۵۷ نفر آنها مرد و دو نفر آنها زن هستند، بر این اساس ۵۶ نفر تأیید صلاحیت و یک نفر رد صلاحیت شدند، همچنین دو نفر از آنها هم اعلام انصراف کردند.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه اصفهان ۱۳۱ نفر ثبت‌نام کردند. ۱۲۲ نفر مرد و ۹ نفر زن هستند که در این میان ۹۶ نفر تأیید صلاحیت و ۲۳نفر رد صلاحیت شدند، همچنین ۱۲ نفر از متقاضیان از حضور در انتخابات انصراف دادند، در حوزه انتخابیه بندرلنگه ۵۱ نفر ثبت‌نام کردند که از این میان ۴۹ نفر مرد و ۲ نفر زن هستند؛ ۴۱ نفر از داوطلبان تأیید صلاحیت و ۶ نفر از آنها رد صلاحیت شدند چهار نفر هم از حضور در انتخابات انصراف دادند.
احمدی تصریح کرد: کسانی که صلاحیت آنها رد شده می‌توانند در مهلت مقرر با مراجعه به هیأت‌های نظارت استان شکایت خود را مطرح کنند و از ۲۴ تا ۲۹ اسفند ماه فرصت ارائه شکایت به هیأت‌های نظارت وجود دارد.

رئیس ستاد انتخابات ادامه داد: در شهرهایی که اعضای شورای شهر آنها ۷ یا ۹ نفر است انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می‌شود.

وی در واکنش به این سوال که آیا حمید رسایی در انتخابات میان دوره‌ای مجلس تأیید صلاحیت شده گفت: از ذکر نام افرادی که صلاحیت آنها تأیید نشده خودداری می‌کنم.

احمدی افزود: امروز آمار واجدان شرایط شرکت در انتخابات منتشر می‌شود، همچنین بخشنامه ثبت‌نام داوطلبان شورای شهر و روستا به استانداری‌ها ابلاغ شد، بر این اساس داوطلبان از ۳۰ اسفند ماه برای ثبت‌نام در انتخابات شورای شهر و روستا اقدام خواهند کرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: کسانى که مجددا رد صلاحیت میشوند میتوانند شکایت خود را به شوراى نگهبان ارائه دهند.

انتهای پیام/