بیژنی گفت: جراحی پلاستیک در کشور در حال گسترش است. اما آمار دقیقی از این جراحی‌ها به طور سالانه در کشور در دسترس نیست.

به گزارش پایان تیتر، علی بیژنی رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران اظهار کرد: امروز افراد زیادی که غیرحرفه‌ای و غیرمجاز هستند در اعمال زیبایی همچون تزریق بوتاکس دخالت می‌کنند و این مسئله سلامت مردم را به خطر می‌اندازند و اگر مشکلی پیش آید و فرد در حین بوتاکس دچار عارضه شود، افراد غیرحرفه‌ای نمی‌توانند شرایط را جهت حفظ سلامتی بیمار کنترل کنند.

ضرورت شناخت جراح برای عمل‌های زیبایی

بیژنی درباره جراحی‌های زیبایی گفت: جراحی پلاستیک طیف گسترده‌ای دارد که باید قبل از هر اقدامی درمورد جراح شناخت کافی داشته باشیم و فقط به گفته‌های یک جراح اکتفا نکنیم. چون اگر هر عملی به درستی انجام نشود شاهد عوارض روحی و جسمی خواهیم شد.

بیژنی با اشاره به اینکه افراد جامعه گرایش به زیبا و متناسب شدن پیدا کرده‌اند، اما انتخاب صحیح بیمار، مهم است، گفت: اگر جراح با بیماری که به او مراجعه می‌کند برخورد صادقانه داشته باشد و بیمار را متقاعد کند که در ۷۰ درصد موارد جراحی زیبایی ضرورتی برای بیمار ندارد، فرد این امر را می‌پذیرد که چهره صورتش طبیعی و ممکن است با جراحی بر روی صورتش چهره‌ای دفورمه برایش ایجاد و زیبایی طبیعی چهره اش از بین برود، اما برخی هم نمی‌پذیرند و برای جراحی زیبایی پافشاری می‌کنند که اگر پزشک اولیه‌ای که با او صادقانه برخورد کرده عمل زیبایی وی را قبول نکند به پزشک دیگری مراجعه می‌کنند.

وی افزود: جراحی پلاستیک در کشور در حال گسترش است. اما آمار دقیقی از این جراحی‌ها به طور سالانه در کشور در دسترس نیست.

تبلیغات جراحی‌های پلاستیک و تزریق بوتاکس و ژل غیرعلمی است

رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران با بیان اینکه تبلیغات جراحی‌های پلاستیک و تزریق بوتاکس و ژل غیرعلمی است، بیان کرد: این تبلیغات بلای سلامت مردم شده است و مردم نباید به پیامک‌های تبلیغاتی جراحی‌های پلاستیک اطمینان داشته باشند. چون نظارت بر تبلیغات به اندازه لازم نیست و من افرادی را می‌شناسم که پزشک نیستند، اما اعمال زیبایی را انجام می‌دهند.

وی درباره گردشگری سلامت جراحی پلاستیک و زیبایی گفت: افرادی از خارج از کشور برای اعمال زیبایی از طریق شرکت‌های کارگزاری به ایران می‌آیند. این موضوع هم در جراحی پلاستیک و هم دیگر حوزه‌های سلامت مشاهده می‌شود.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران با بیان اینکه شاید یکی از دلایل جذب گردشگران به ایران برای انجام اعمال زیبایی، هزینه کم آن باشد، بیان کرد:، چون هزینه‌های ویزیت و جراحی پلاستیک در ایران غیر قابل مقایسه با دیگر کشور‌های دنیا است و در عین حال یکی از دلایل اصلی جذب گردشگران سلامت، اعتقاد و اعتماد به نتیجه کار متخصصان جراحی پلاستیک ایران است. ایران از نظر علمی بسیار پیشرفته است.

جراحی بینی از پرطرفدارترین و شایع‌ترین اعمال زیبایی

بیژنی با بیان اینکه جراحی بینی جزو پرطرفدارترین و شایع‌ترین اعمال زیبایی است، گفت: عمل زیبایی پلک، شکم، کشیدن صورت نیز دیگر اعمال زیبایی هستند که در کشور انجام می‌شود.

انتهای پیام/