جمعی از کارگران ساختمانی، معلمان حق التدریسی و بازنشستگان صنعت فولاد در اعتراض به وضعیت کنونی خود در مقابل مجلس تجمع کردند.

به گزارش پایان نیوز به نقل ز خبرگزاری خانه ملت، یکی از معلمان حق التدریسی تجمع کننده در مقابل مجلس با انتقاد از وضعیت استخدامی گفت:حقوقی که به معلمان حق التدری پرداخت می شود، حتی کفاف هزینه رفت وآمد آنها را ندارد، و اکنون پس از سال ها فعالیت در آموزش و پرورش در یک نهاد و ارگان دیگر نمی توانند فعالیت کنند، بنابراین باید در اسرع وقت در آموزش استخدام شوند.

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، با حضور در جمع این تجمع کنندگان برای تعیین و تکلیف آنها در سریع ترین زمان ممکن قول مساعد داد.

تجمع کارگران2

تجمع بازنشستگان صنعت فولاد در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات

همچنین یکی از بازنشستگان صنعت فولاد با انتقاد از پرداخت نشدن مطالبات آنها از سال ۹۱  تاکنون گفت:اضافه حقوق بازنشستگان فولاد منظور نمی شود و همچنین حق بیمه آنها قطع شده است، بارها برای حل این مشکل وعده داده شده اما محقق نشده است.

تجمع کارگران ساختمانی در اعتراض به وضعیت حق بیمه

یکی از کارگران ساختمانی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با انتقاد از پرداخت نشدن هیچ هزینه ای در زمان بیماریکارگران از سوی سازمان تامین اجتماعی، گفت:اگر در یک ساختمانی که پروانه کار نداشته باشد، هیچ حمایتی از کارگر صورت نمی گیرد، همچنین تمامی کارگران با ۳۰ سال سابقه پرداخت بیمه و در سن ۵۰ سالگی بازنشسته می شوند، اما متاسفانه کارگران ساختمانی با ۳۵ سال سابقه فعالیت و در سن ۶۵ سالگی بازنشسته می شوند که این تبعیض ها باید رفع شود.

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع این تجمع کنندگان وعده رسیدگی به اصلاح بیمه کارگران ساختمانی در کمیسیون اجتماعی طی روزهای آتی را داد./

انتهای پیام