عضو فراکسیون ورزش مجلس بهره‌گیری از هنر در اجرای طرح «ورزش برای همه» را امری پسندیده دانست و گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام‌شده، امروزه تفکر نسبت به جایگاه ورزش همگانی در بین مردم تغییر کرده است.

به گزارش پایان نیوز، همایون یوسفی ضمن قدردانی از اقدام مناسب سازمان زیباسازی شهرداری تهران در راستای راه اندازی کمپین «ورزش برای همه» و نصب بنرهایی با محوریت توسعه فرهنگ ورزش در جامعه، گفت: تبلیغ ورزش از طریق رسانه و هنر امری پسندیده است و موجب شکل‌گیری توجه بیشتر به ورزش در ذهن و رفتار مردم می‌شود.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید میزان مشارکت مردم برای اجرای سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های ورزشی را افزایش داد، اظهار کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده امروزه تفکر نسبت به جایگاه ورزش خصوصا ورزش همگانی در بین مردم تغییر کرده و با افزایش آگاهی‌ نسبت به نقش ورزش در ارتقای توان جسمی و روحی و بانشاط شدن جامعه، دیدگاه‌ها نیز به این مقوله مثبت‌تر شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر تبلیغات در فضای شهری، باید فضای مناسب و امکانات ورزش همگانی را  برای مردم فراهم کرد، ادامه داد: امروزه توجه به سلامت جسمی مردم و ایجاد نشاط در جامعه امری ضروری است و می‌توان اجرای طرح «ورزش برای همه» را یکی از اقدامات مناسب در این عرصه تلقی کرد.

یوسفی ضمن یادآوری اینکه سازمان‌ها و نهادهای مختلف درصدی از بودجه سالیانه خود را در حوزه ورزش همگانی هزینه کنند و در این راستا مراسم‌هایی مانند کوهپیمایی، پیاده‌روی خانوادگی و غیره برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این میان اگر بودجه‌های تخصیص یافته تجمیع شود، می‌توان اقدامات اساسی‌تری در این بخش انجام داد تا آثار مطلوب‌تری حاصل شود.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره‌گیری از موضوعات جالب در طراحی بنرهای «ورزش برای همه» موجب حس توجه بیشتر به ورزش در بین جامعه خصوصا جوانان می‌شود.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شاید در نگاه اول آثار اجرای چنین طرح‌هایی کوتاه مدت به نظر برسد اما در واقع باعث تحریک ذهنی افراد برای سوق یافتن به ورزش و تحرک جسمی می‌شود که دستاورد خوبی است./

پایان پیام