تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

به گزارش پایان نیوز، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ مهرماه) با آرای خود با تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان، شرکت ها و موسسات تابعه موافقت کردند.

نمایندگان با ۲۰۰ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع با تحقیق و تفحص مذکور موافقت کردند.

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: این طرح با استناد به ماده ۲۱۴ آئین‌نامه داخلی مجلس پیگیری می‌شود و تاکنون نمایندگان درخواست کننده موارد موردنظر خود را با ارسال درخواستی به وزیر مطرح کردند اما پاسخی دریافت نشد.

وی گفت: طی دو جلسه با حضور وزیر و مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان متقاضیان دلایل خود را درباره تحقیق و تفحص مطرح کردند اما از پاسخ‌های مسئولان قانع نشده و اصرار داشتند تحقیق و تفحص بررسی شود.

وی با اشاره به موارد موردنظر متقاضیان در تحقیق و تفحص گفت: بررسی خواسته به حق فرهنگیان در سرمایه‌گذاری در این صندوق، تعیین و تکلیف حکم برنامه دوم، سوم و چهارم توسعه راجع به واریز سهم دولت به این صندوق، بررسی وضعیت حساب‌ها و دارایی‌های صندوق و عملکرد مالی صندوق به ویژه در بانک سرمایه مدنظر نمایندگان بوده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین عدم ارائه گزارش شفاف در خصوص سهامداران، معرفی مدیران با استفاده از پارتی و لابی، دریافت حقوق و اضافه‌کار اعضای اصلی صندوق و مدیران، چگونگی پرداخت تسهیلات برای اعضا و بررسی اموال صندوق در سطح کشور از موارد دیگر موردتوجه نمایندگان در تحقیق و تفحص بوده است.

انتهای پیام/