پس از خورشیدگرفتگی امروز تصاویر متعددی از این پدیده در فضای مجازی منتشر شد زیباترین آن‌ها در شهر دیندیگول در جنوب هند به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، در ساعات ابتدایی امروز ۵ دی، ایران و نقاط دیگری از جهان شاهد یکی از زیباترین خورشیدگرفتگی‌ها بودند. این خورشیدگرفتگی از ساعت ۰۲:۲۹ به وقت جهانی از شرق شبه جزیره عربستان آغاز و با گذشتن از کشور‌های قطر، امارات و عمان، وارد اقیانوس هند شد. این خورشیدگرفتگی با گذشتن از چند بخش دیگر طولانی‌ترین خورشید گرفتگی حلقوی را به مدت ۳ دقیقه و ۳۹ ثانیه تشکیل داد.

کشور ایران در منطقه‌ای از نیم سایه قرار داشت که خورشید به صورت گرفته طلوع کرده و منظره‌ای بسیار زیبا را در افق جنوب شرقی رقم زد.

از این خورشیدگرفتگی بسیار زیبا تصاویری در فضای مجازی منتشر شده‌اند که ما را با عمق جذابیت این پدیده آشنا می‌کنند. اما از تمام تصاویر منتشر شده در فضای مجازی یک تصویر است که بیشترین توجه را به سوی خود جلب کرده و افراد زیادی مجذوب زیبایی آن شده‌اند. این عکس در شهر دیندیگول در جنوب هند به ثبت رسیده است. این تصویر را در ادامه مشاهده می‌کنید:

زیباترین تصویر منتشر شده از خورشیدگرفتگی امروز

همانطور که مشاهده می‌کنید در این تصویر، ماه درست در مرکز خورشید قرار گرفته و حلقه خود را کامل کرده و بدین شکل زیباترین تصویر از خورشیدگرفتگی اخیر ثبت شده است. در ادامه چند تصویر دیگر که از لحظه وقوع خورشیدگرفتگی ثبت شده را مشاهده می‌کنید.

زیباترین تصویر منتشر شده از خورشیدگرفتگی امروز
زیباترین تصویر منتشر شده از خورشیدگرفتگی امروز

انتهای پیام/