صبح امروز اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه تعیین نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک و محدوده اضطرار شهر تهران را تصویب کردند.

به گزارش پایان نیوز ، اقبال شاکری رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران درخصوص بررسی لایحه تعیین نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک شهر تهران در شورای شهر گفت: بر اساس مصوبه امروز اعضا، عوارض تردد خودروهای برقی در تهران رایگان و بدون محدودیت به تصویب رسید.

شاکری همچنین در خصوص عوارض خودروهای هیبریدی گفت: براساس مصوبه اعضای شورای شهر تهران خودروهای هیبریدی بدون محدودیت تنها با پرداخت ۵۰درصد هزینه طرح ترافیک قادر به تردد در محدوده طرح ترافیک خواهند بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: براساس لایحه شهرداری تهران و مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، قیمت هزینه های عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک تهران، برای خودروهای شخصی با ۱۰ درصد و برای خودروهای دولتی با ۱۵درصد افزایش نسبت به سال گذشته تعیین شده است.

شاکری درخصوص هزینه روزانه عوارض تردد در شورای شهر تهران هم گفت: قیمت تردد هر روز در طرح ترافیک برای خودروهای مجاز روزانه ۳۳۰۰ تومان است که احتساب هزینه عوارض به صورت پلکانی خواهد و در سه بازه از یک روز تا ۹۰ روز، از ۹۱ روز تا ۱۹۰ روز  و از ۱۹۱ روز تا ۲۹۰ روز با افزایش مواجه خواهد شد.

وی افزود: براساس مصوبه امروز شورای اسلامی شهر تهران، صدور مجوز طرح ترافیک برای مقامات لشکری و کشوری منتفی شد. همچنین خبرنگاران هم تردد روزانه‌شان در شهر تهران ۱۴۰ تومان احتساب خواهد شد.

این عضو کمیسیون عمران و حمل‌ و نقل تصریح کرد: براساس مصوبه اعضای شورای شهر تهران، صدور کارت‌های شناور مجوز تردد در طرح ترافیک برای مسئولان و برخی سازمان‌ها هم با محدودیت مواجه خواهد شد.

به گزارش تسنیم، بنا به گفته شاکری عوارض تردد در محدوده ترافیک برای آژانس‌ها و موسسات کرایه خودرو دارای تأییدیه از شهرداری تهران هم با ۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته مواجه شد.

جزئیات کامل مصوبات شورای اسلامی شهر تهران در خصوص لایحه طرح ترافیک در اخبار تکمیلی ارائه می‌شود.

پایان پیام