مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از تعطیلی تمامی مراکز آموزش و پرورش دولتی و غیردولتی به غیر از دانشگاه‌ها در روز پنج‌شنبه(۳۰ آذرماه) خبر داد.

به گزارش پایان نیوز؛ کیومرث کلانتری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار کرد: مطابق اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون فراتر از حد مجاز بوده و بیانگر شرایط ناسالم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیر کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای تهران همچنین ادامه داد: بر این اساس وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح امروز عدد ۱۶۰ و این میانگین در ساعت ۱۱ صبح عدد ۱۵۸ را نشان داده است.

وی با بیان اینکه با توجه به پیش بینی های دریافتی، تداوم آلودگی، هماهنگی‌های لازم با اعضای کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا به عمل آمد، اظهار کرد: بر این اساس کارگروه تصمیم گرفت، فردا پنج شنبه ۳۰ آذرماه تمامی مراکز آموزش و پرورش دولتی و غیردولتی و آموزشگاه‌های آزاد به استثنای شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس تعطیل ‌باشند.

کلانتری در پایان همچنین توصیه کرد: سالمندان، بیماران قلبی و عروقی و کودکان همچنان تا بهبود شرایط کیفی هوا از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

انتهای پیام/