رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر همسان‌سازی حقوق و پرداختی‌ها میان کارکنان دولت، گفت: مجلس خواهان حل این مشکل در برنامه ششم است.

به گزارش پایان نیوز، غلامرضا تاجگردون  با انتقاد از تفاوت دریافتی میان برخی کارکنان دولت، گفت:  طی سال های گذشته دولت ها اقدامی درجهت تبدیل وضعیت برخی کارکنان غیررسمی به رسمی انجام نداده اند، به طوری که در حال حاضر تعداد کارکنان غیررسمی مشغول به کار در بدنه اداری بسیار افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم گچساران درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این افراد در اکثر شرکت‌های دولتی مانند برق و نفت فعالیت می کنند، افزود: بارها مشاهده شده که نیرویی در یک اداره با داران بودن قرارداد و یا حجم کاری مشخص، سابقه کاری برابر با یک کارمند رسمی دارد، همچنین نوع فعالیت های یکسانی دارند اما تفاوت حقوقی آنها به میزان یک پنجم است؛ بنابراین با توجه به این موضوع تبعیض های بیش از حد در سیستم های دولتی برای دریافت حقوق وجود دارد.

تاجگردون با تاکید براینکه مجلس به دنبال حل این مشکل دربرنامه ششم است، تصریح کرد: نمایندگان مجلس به دنبال آن هستند که در برنامه ششم دریافتی این افراد را اگر یکسان نشود حداقل نزدیک هم کنند، یعنی اگر ۲ نفر کارمند دولتی با یک سابقه و دارای یک فعالیت مشخص اما یک نفر رسمی و نفر دیگر غیررسمی باشد، تفاوت آشکاری درپرداختی های آنها دیده نشود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه مورد نیاز برای این کار باید توسط دستگاه محل کار فرد تامین شود، گفت: دولت باید یا میزان کار میان افراد را متعادل کند، یا اینکه پرداختی ها را حداقل یکسان سازی کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این تاجگردون با اشاره به اهمیت نظام مند شدن حقوق کارکنان دولت در هر سازمان و ارگان در راستای کاهش شکاف طبقاتی گفته بود کارکنان برخی ارگان ها پنج تا ۶ برابر همکاران خود حقوق دریافت می‌کنند که دولت و مجلس باید برای رفع این موضوع با هم تعامل بیشتری داشته باشند.

وی تاکید کرده که پیگیری های زیادی در ۲ سال گذشته تاکنون برای اجرای طرح همسان سازی حقوق کارکنان دولت با وزیران انجام شده است./

پایان پیام