عضو کمیسیون اجتماعی از تلاش دولت برای پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان بدهی خود بیمه ها در لایحه اصلاح بودجه ۹۵ از محل انتشار اوراق مالی خبر داد.

به گزارش پایان نیوز ، دکتر رسول خضری درباره ابراز امیدواری وزیر بهداشت برای همراهی مجلس با دولت در اصلاح لایحه بودجه ۹۵ در حوزه بیمه‌ها، افزود: در این لایحه دولت از مجلس درخواست داشته تا با انتشار اوراق مالی و واگذاری آن به طلبکاران بتواند تا ۵ هزار میلیارد تومان بدهی خود با به بیمه ها بپردازد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که این ۵ هزار میلیارد تومان همه بدهی دولت به بیمه‌ها نیست و سازمان بیمه سلامت بیش از این‌ها مطالبه دارد که در هر حال مجلس تلاش خواهد کرد که این بند از لایحه به تصویب برسد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مشکلات بیمه ای با تجمیع منابع درمانی صندوق های بیمه حل خواهد شد، تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم تا تجمیع منابع درمانی صندوق‌های بیمه ای را که یکی از تکلیف های دولت در قانون برنامه پنجم توسعه به شمار می رفت را به سرانجام برسانیم؛ البته در این زمینه دولت می‌توانست برای اجرای این قانون آیین‌نامه‌ای را تدوین و به هریک از وزارتخانه‌های بهداشت و کار ابلاغ کند.

وی یادآور شد: از سویی دیگر اصلاح قانون رفاه جامع تامین اجتماعی که سال ۱۳۸۳ تصویب شده نیازمند بازنگری و اصلاح است که اگر این اتفاق بیفتد می‌توان نسبت به تجمیع منابع مالی بیمه ها امیدوار بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: سازمان بیمه سلامت ایرانیان تنها به بحث درمان می‌پردازد همچنین بیمه تامین اجتماعی نیز حدود یک سوم از کارگر و کارفرما دریافت می کند که ما معتقدیم این پول باید با منابع بیمه سلامت ایرانیان تجمیع شود تا یک سیستم واحد و یکپارچه ای در ارایه خدمات به افراد شاهد باشیم./

انتهای پیام