پایان تیتر: کارت سوخت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: تمام جایگاه‌ها برای اتصال به سامانه هوشمند سوخت سهمیه‌بندی آماده شده ولی با این‌حال در بعضی از موارد مشکل ارتباطی و سرور وجود دارد.

به گزارش ایرنا، جلیل سالاری با اشاره به حرکت جهادی و شبانه‌روزی تیم‌های فنی و کارشناسی در رفع مشکلات جایگاه‌های سوخت اظهار داشت: در حال حاضر از سه هزار و ۸۰۰ جایگاه در کشور، در ۲ هزار جایگاه امکان استفاده از سیستم سهمیه‌بندی سوخت وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود: ۵۵ درصد از جایگاه‌ها برای سوخت‌گیری با کارت سوخت آمادگی دارند.

وی با اشاره به اینکه در سطح تهران ۳۶۱ جایگاه سوخت وجود دارد، اعلام کرد: از این تعداد ارتباط ۱۹۵ جایگاه با سیستم سهیمه‌بندی هوشمند برقرار است و مردم می توانند با کارت سوخت از بنزین استفاده کنند.

سالاری ادامه داد: در ۱۲۵ جایگاه دیگر نیز نصب سیستم و تنظیم ها انجام شده است ولی به خاطر وجود مشکلات ارتباطی، همکاران در جایگاه ها حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه در تهران در تعداد معدودی از جایگاه ها امکان ارائه سوخت وجود نداشت، گفت: به خاطر اینکه امکان ارتباط در این جایگاه ها فراهم نبود، سیستم ها به کارگاه ها برده شده و اکنون سیستم ها در جایگاه ها نصب شده است تا با برقراری اطلاعات جدید بر سرورها، مسیر سوخت‌گیری از کارت هوشمند برقرار شود.

حمله سایبری به سامانه سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین‌ها در روز سه شنبه ( ۴ آبان) باعث ایجاد اختلال و وقفه در عرضه سوخت در پمپ‌بنزین‌های کشور شد و با تلاش کارشناسان حوزه مجازی پس از اطلاع از این حمله سایبری عصر روز سه شنبه فعالیت تعدادی از پمپ‌بنزین‌ها در کشور آغاز شد. جزئیات این حمله سایبری و منشاء آن نیز در دست بررسی است.

انتهای پیام/