عضو فراکسیون جوانان گفت: تمام فدراسیون‌های ورزشی اعم از فدراسیون‌های فوتبال شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگی می‌شوند و هیچ مجوز، استثنا و اصلاحی در این رابطه وجود ندارد.

به گزارش پایان تیتر، سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی ، در واکنش به اظهار نظر برخی مبنی بر مستثنی بودن برخی از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در فدراسیون‎های فوتبال، اظهار کرد: تمام فدراسیون‌های ورزشی اعم از فدراسیون‌های فوتبال مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگی می‌شوند و هیچ مجوز، استثنا و اصلاحی در این رابطه وجود ندارد.

وی افزود: حوزه ورزش اعم از وزارت ورزش، کمیته المپیک، فدراسیون‌ها و هیات‌های ورزشی استانی شامل قانون فوق می‌شوند.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی هم با ایجاد  یک کارگروه به دنبال اصلاح قانون بازنشستگان  است، اما در حال حاضر این قانون به قوت در حال اجرا شدن است.

عضو فراکسیون جوانان بیان کرد: اکنون موعد اختیاری کناره‌گیری بازنشستگان به پایان رسیده و دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور و دستگاه قضا به این موضوع ورود خواهند کرد.

گفتنی است، اخیرا رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که با توجه به تعاریف و قوانین موجود آیا قانون منع به کارگیری بازنشستگان در فدراسیون فوتبال اجراء می شود یا نه گفت که پر واضح است از آنجایی که در ماده ۹۴ قانون مدیریت خدمات کشوری تصدی بیش از یک پست سازمانی که تعریف آن در ماده ۶ همان قانون منعکس است، برای تمام کارمندان دولت ممنوع است. لذا بنابر آنچه گذشت نمی‌توان فدراسیون فوتبال را دولتی و مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان دانست.

همچنین احمدرضا براتی در مورد موضوع به کارگیری بازنشستگان در فدراسیون فوتبال، گفت: همه مدیران فدراسیون فوتبال خود را تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌دانند و در مقابل هر قانونی که شامل فدراسیون بشود تمکین می‌کنند، اما نکته مهم این است که بر اساس ماده یک اساسنامه این فدراسیون، فدراسیون فوتبال یک نهاد غیر دولتی است و هیچ قید دیگری اعم از عمومی و غیره هم ندارد. بنابراین واضح و روشن است که فدراسیون فوتبال مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیست.

انتهای پیام/