طرح‌های ترافیک اقشار خاص در سال ۹۸ تا اردیبهشت ماه سال ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، خبری از قول مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران منتشر شد مبنی بر اینکه طرح ترافیک اقشار خاص تا اردیبهشت ماه سال ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا تمدید شد.

این تصمیم در حالی گرفته شد که یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ، ضمن بی اطلاعی از این تصمیم گفت: من در جریان این تصمیم نیستم، بهتر است جزئیات این خبر را از مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران جویا شوید.

عمار سعیدیان فر مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران با تأکید بر اینکه تنها تمدید زمان طرح ترافیک خبرنگاران اعلام عمومی می‌شد، گفت: در حوزه طرح ترافیک اقشاری مانند خبرنگاران، بیماران و معلولان، جانبازان و اتحادیه اتومبیل‌های کرایه و آموزشگاه‌های رانندگی سهمیه تخصیص دار از معاونت حمل و نقل و ترافیک دریافت می‌کنند که درصد آن‌ها متفاوت است.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران افزود: به دلیل افزایش تقاضا برای دریافت طرح ترافیک در سال ۹۹ ما در معاونت حمل و نقل و ترافیک تصمیم گرفتیم برای کاهش حضور متقاضیان در این شرایط با اعلام عمومی به این دسته از افراد آگاهی دهیم که طرح ترافیک سال ۹۸ آن‌ها تا اردیبهشت ماه سال آینده اعتبار دارد.

سعیدیان فر تصریح کرد: تعرفه از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک تغییری نکرده است و ما از ابتدای سال ۹۹ تعرفه مصوب سال ۹۹ را لحاظ می‌کنیم.

او تأکید کرد: این شکل از اقدام یک نوع اعلان عمومی بود تا اقشار خاص مراجعه نکنند و شکل دیگر می‌توانست به این صورت باشد که ما در معاونت حمل و نقل و ترافیک این تصمیم را به ارگان‌ها اعلام کنیم و آن‌ها موضوع تمدید اعتبار طرح ترافیک سال ۹۸ تا اردیبهشت ماه سال آینده را به اطلاع متقاضیان برسانند.

در این باره محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، گفت: این خبر موضوعی نیست که مختص به امسال باشد و به دلیل تعطیلات نوروزی هر ساله طرح‌های ترافیکی تا نیمه اردیبهشت ماه سال بعد اعتبار داشت و پلیس نیز در این بازه زمانی وسایل نقیله را جریمه نمی‌کرد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه تمدید طرح ترافیک تا اردیبهشت ماه سال آینده اقدام خوبی است، افزود: حال پرسش این است که چرا تنها اقشار خاص از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مطرح شده است و به نظر من باید این تمدید اعتبار طرح ترافیک برای تمام وسایل نقلیه اعمال شود.

علیخانی تصریح کرد: تمدید طرح ترافیک هر ساله اعمال می‌شود و شهروندان نیز نسبت به این اقدام آگاهی داشتند و این موضوع خبر تازه نیست، اما به دلیل شیوع کرونا تصمیم هر ساله مدیریت شهری به این بیماری ربط داده شده است.

انتهای پیام/