معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران گفت: امیدوارم معاون اول رئیس جمهور طرح شناور شدن ساعت کاری ادارات بین ۷ تا ۹ صبح در دو هفته اول مهر را تایید و ابلاغ کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، محسن پور سید آقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران، با اشاره به نزدیک شدن به ماه مهر و بازگشایی مدارس در خصوص تمهیدات ترافیکی شهرداری تهران برای جلوگیری از گره‌های ترافیکی گفت: سعی می‌کنیم همزمان با بازگشایی مدارس چند اقدام را به صورت همزمان انجام دهیم که یکی از آنها شناور شدن ساعت کار کارکنان دولت، بانک‌ها و مراکز اداری تهران است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه برای روان سازی ترافیک دو هفته اول مهر این طرح را به دولت ارسال کرده‌ایم، اظهار کرد: امیدواریم با تایید معاون اول رئیس جمهور و ابلاغ آن ساعت کاری در این بخش‌ها بین ساعت ۷ تا ۹صبح شناور شود.

او با تاکید بر اینکه این طرح نسبت به پارسال تغییر یافته است اظهار کرد: پارسال دولت برای گرفتن مرخصی ساعتی در ساعت اولیه صبح مجوز داده بود اما پیشنهاد امسال ما این است که ساعت کار شناور باشد تا هر کسی که صبح دیرتر می‌آید مکلف شود عصر هم دیرتر برود تا برای او مرخصی محسوب نشود و علاوه بر این هم ترافیک عصر گاهی پخش شود.

پور سید آقایی تصریح کرد: اگر فقط ساعت کاری در هنگام صبح شناور باشد و برای عصر برنامه‌ای نداشته باشیم هنگام عصر هم شاهد ترافیک خواهیم بود ولی وقتی که ساعت کار شناور باشد ترافیک عصر هم کمتر می‌شود و لذا پیشنهاد ما به دولت این است که به جاری مرخصی ساعتی ساعت کاری شناور شود.

معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران در ادامه اقدام دیگر شهرداری برای کنترل ترافیک آغاز ماه مهر را ممنوعیت تردد خودروهای توزیع کالا تا ساعت ۱۰ صبح،‌ در دو هفته اول ماه مهر بر شمرد و گفت: خودروهای توزیع کالا معمولا در شبکه‌های مویرگی که مدارس هم در آنجا وجود دارند کار توزیع را انجام می‌دهند و این وضعیت ترافیک مضاعفی را ایجاد می‌کند و لذا تا ساعت ۱۰ صبح برای آنها ممنوعیت تردد ایجاد کرده‌ایم.

او تصریح کرد: علاوه بر این در تمامی مبادی ورودی تهران از ورود تمامی خودروهای توزیع بار و کالا تا ساعت ۱۰ صبح در دو هفته اول مهر جلوگیری می‌شود و بعد از دو هفته هم شرایط تردد خودروهای توزیع کالا مانند قبل می‌شود.

پور سید آقایی در خصوص راهکار دیگر معاونت ترافیک برای کاهش ترافیک معابر در آغاز بازگشایی مدارس گفت: پیش‌بینی کردیم تا مدارسی که حیات بزرگ دارند و درب آنها هم مشرف به خیابان اصلی است حداقل در دو هفته ابتدایی ملزم به آوردن سرویس دانش آموزان در داخل حیات مدرسه باشند زیرا بخشی از ترافیک خیابان‌ها ناشی از توقف سرویس دانش آموزان و یا خودروهای والدین آنها در دو هفته ابتدایی ماه مهر است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران خاطر نشان کرد: از آنجایی که نسبت به آثار این طرح تردید‌هایی وجود دارد سعی می‌کنیم ابتدا در دو هفته اول مهر اجرا شود.

او با بیان اینکه اقدامات استقرار نیروهای ترافیکی پلیس در این ایام همچون سال‌های گذشته انجام می‌شود، اظهار کرد: نیروهای پلیس در مقابل مدارس شلوغ و میادینی که امکان به وجود آمدن گره‌های ترافیکی وجود دارند مستقر می‌شوند و در کنار آنها نیروهایی از شهرداری هم برای کمک پلیش مستقر خواهند شد.

پور سید آقایی در پایان با اشاره به اینکه در دو هفته ابتدایی ماه مهر به خاطر تعیین تکلیف نشدن سرویس مدارس والدین دانش آموزان با خودروی شخصی آنها را به مدرسه می‌آورند، گفت: همین وضعیت سبب افزایش ترافیک می‌شود و برای جلوگیری از آن سعی می‌کنیم تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید سرویس مدارس را تعیین تکلیف کنیم تا به جای اینکه هر خانواده با یک خودرو یک دانش آموز را به مدرسه بیاورد، با استفاده از سرویس مدارس هر خودرو چند دانش آموز را به مدرسه بیاورد تا شاهد کاهش حضور خودروها در مقابل مدارس باشیم.

انتهای پیام /