سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تشریح جلسه امروز این کمیسیون گفت: ماده ۳۱ لایحه برنامه ششم توسعه کشور که مربوط به حوزه زنان و خانواده است تا پیش از ظهر فردا تعیین تکلیف شده و به کمیسیون تلفیق برنامه ارسال می شود.

به گزارش پایان نیوز، احد آزادیخواه  به تشریح جلسه امروز (سه شنبه، ۲ شهریورماه) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: در این جلسه ماده ۳۱ لایحه برنامه ششم توسعه که مربوط به زن و خانواده بود با حضور معاون زنان ریاست جمهوری، نمایندگان دولت و نمایندگان مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ماده ۳۱ لایحه برنامه ششم توسعه کشور مربوط به حوزه زنان و خانواده است که خانم مولاوردی معاون زنان ریاست جمهوری ویرایش جدیدی را به عنوان پیشنهاد جایگزین در برنامه آورده بود که بررسی شد.

وی افزود: برخی کلیدواژه ها ازسوی اعضای کمیسیون فرهنگی مبهم دانسته شد که مورد بحث قرار گرفت و قرار شد تا فردا قبل ظهر نتیجه نهایی این ماده صورت گیرد که در نهایت پس از بررسی ها، این بند لایحه ششم در کمیسیون فرهنگی جمع بندی و به کمیسیون تلفیق ارجاع خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص استفاده معاونت زنان ریاست جمهوری از عبارت دوپهلوی «عدالت جنسیتی» در لایحه برنامه ششم توسعه کشور آمده بود، خاطرنشان کرد: مستنداتی وجود داشت که این عبارت ازسوی چهره های فمنیستی استفاده می شده لذا کمیسیون اصراف داشت بدون اینکه تضییعی در حقوق زنان صورت گیرد، «تناسب جنسیتی» جایگزین آن شود./

انتهای پیام