امروز به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در دامنه‌های جنوبی البرز وقوع تند باد موقتی دور از انتظار نیست.

به گزارش پایان تیتر، براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی، طی پنج روز آینده در استان‌های واقع در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، شمال شرق، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و بخش‌هایی از مرکز، شرق، جنوب و جنوب شرق کشور بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب پیش بینی می‌شود.

طی این مدت بیشترین مقدار بارش روز سه شنبه در شرق مازندران، شرق استان تهران، غرب خراسان شمالی و ارتفاعات استان‌های گلستان و سمنان و روز چهارشنبه در شرق مازندران، گلستان، شرق استان تهران و ارتفاعات استان‌های سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و کرمان و روز پنج شنبه در شرق استان تهران، شرق خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال اصفهان و ارتفاعات استان‌های مازندران، گلستان و سمنان پیش بینی می‌شود.

امروز به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان وقوع تند باد موقتی دور از انتظار نیست که در برخی از این مناطق احتمالا با گرد و خاک همراه خواهد بود.

طی روز سه شنبه و چهارشنبه دمای هوا در سواحل دریای خزر بین ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد. همچنین روز‌های سه شنبه تا پنج شنبه وزش باد شدید در بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور به ویژه در منطقه زابل سبب گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

انتهای پیام/